۳ دسته اطلاعات ضروری برای موفقیت در فروش

با توجه به رشد روزافزون علم و آموزشهای کوتاه مدت، مرکز توسعه آموزشهای مجازی پارس با هدف بالا بردن سطح علمی و کمک به تحقق این امر مقاله ۳ دسته اطلاعات ضروری برای موفقیت در فروش را طراحی و در دسترس علاقمندان قرار داده است.

۳ دسته اطلاعات ضروری برای موفقیت در فروش
برای موفقیت در فروش باید در خود آمادگی ایجاد کرد.آماده نبودن برای بازاریابی و فروش ،آماده شدن برای شکست است.یکی از لازمه های آمادگی در حوزه بازاریابی و فروش داشتن اطلاعات است. داشتن اطلاعات و دانش تا حدود زیادی موفقیت در فروش را تضمین می کند.در این مطلب به ۳ نوع اطلاعات که برای دستیابی به موفقیت در فروش باید داشته باشید اشاره می کنیم:

1) اطلاعات در رابطه با محصول و شرکت :
فروشندگان موفق در کار خود متخصص هستند.شما صرفا با داشتن فن بیان خوب نمی توانید یک فروشنده موفق باشید.شما باید با ادبیات کار خود ،ویژگی های محصول خود و تاریخچه شرکت خود آشنا باشید.شما باید قبل از جلسات حضوری فروش و یا بازاریابی تلفنی در رابطه فرآیند فروش آموزش ببینید.
شما برای موفقیت در فروش باید حداقل جواب سوالات زیر را بدانید :
من چه محصولاتی می فروشم؟
محصولات من چه ویژگی ها و نقاط تمایزی دارند؟
شرکت من چه سوابق و افتخاراتی دارد؟
فرآیند فروش و تسویه حساب با مشتری به چه صورت است؟

۲) اطلاعات  در رابطه با رقبا:
کمتر بازاری وجود دارد که در آن رقابت وجود نداشته باشد.حتی اگر رقبای مستقیم نباشند ،رقبای غیر مستقیم که دارای کالای جانشین هستند در بازار وجود دارند.در بازاریابی تلفنی و حضوری مشتری در پس ذهنش یک سوال وجود دارد.چرا باید شما را انتخاب کنم و از رقبای شما خرید نکنم؟ما برای اینکه در طول مذاکرات تلفنی و یا حضوری خود بتوانیم به سوال پاسخ بدهیم باید در مورد رقبا به خوبی مطالعه کرده باشیم و نقاط قوت و ضعف آن ها را به خوبی بشناسیم.
در رابطه با رقبا باید حداقل پاسخ سوالات زیر را بدانیم :
رقبای اصلی من چه کسانی هستند؟
بازار هدف رقبا کجاست؟
نقاط قوت و ضعف رقبا چیست؟
مزایای رقابتی رقبا چیست؟
قیمت و فرآیند فروش رقبا چیست؟

۳) اطلاعات در رابطه با بازار هدف:
برای موفقیت در فروش و  بازاریابی باید بازار را بخش بندی کنیم و یک یا چند بخش از آن را به عنوان بازار هدف انتخاب کنیم.در این رابطه باید پاسخ سوالات زیر را بدانیم :
شما به کدام بخش از بازار می خواهید محصولات خود را بفروشید؟ در کدام یک از بخش های بازار مشتری دارید؟ آیا در یک قسمت خاص از بازار تجربه دارید و یا مطالعاتی داشته اید؟
چرا آن قسمت از بازار را انتخاب کرده اید؟ آیا رقابت در آن قسمت از بازار کم تر است؟ آیا مزیت رقابتی خاصی دارید؟ آیا شما در آن قسمت از بازار دارای تکنولوژی خاصی هستید؟
سمت شغلی خریدار شما چیست؟ آیا مدیر بازاریابی است؟ آیا مدیر عامل کارخانه و یا مسئول تدارکات؟
آیا شما با دفتر اصلی باید صحبت کنید و یا شعبات زیر مجموعه هم می توانند تصمیم گیری کنند؟
شرکت هایی که شما به عنوان بازار هدف انتخاب کرده اید چه حجم مصرفی باید داشته باشند؟ چه اندازه ایی باید باشند ؟
مقاله ۳ دسته اطلاعات ضروری برای موفقیت در فروش توسط کارشناسان واحد تحقیق و توسعه مرکز آموزش مجازی پارس تدوین گردیده است.
منبع : مقالات منتخب مدیریت و بازاریابی

ثبت نام در دوره مدیر فروش

برچسب ها : انتشار دهنده: احمدی

نظرات و دیدگاه ها

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت مرکز آموزش مجازی پارس محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در پارس