میثم شکری ساز کارآفرین جوان

کاربر گرامی ،‌توجه داشته باشید ، مقالات موجود در وبسایت ، از بستر اینترنت و جستجو در سایت های اینترنتی ( بصورت خودکار) جمع آوری شده اند، لذا لطفا جهت یافتن منابع اصلی انتشار دهنده از موتورهای جستجو کمک بگیرید.


تعاریف زیادی درباره ی موفقیت وجود دارد. هرکس با توجه به نگاهش به زندگی و دستاوردهای شخصیش راجع به موفقیت نظر می دهد. عده ای پس از سال ها تلاش و ممارست به جایگاهی که می خواستند رسیدند و برای آن چیزی که لیاقتش را داشتند سخت کوشیدند.
از سویی دیگر برخی در جایگاه فعلی خود درجا می زنند و هیچ گاه برای تغییر زندگی شان به شیوه ای دیگر تلاش نمی کنند. جالب است که هر دوی این گروه خود را موفق می دانند آن هم تمام این ها تنها به دلیل داشتن اهداف متفاوت است و آن چه که فرد از زندگی می خواهد. 
ممکن است جزو آن دسته از افراد باشید که با خریدن یک خانه ی گران و لوکس خود را موفق می دانید، شاید هم با قرارگرفتن در سکوی اول یک مسابقه ی ورزشی چنین عنوانی به خود بدهید. همان طور که پیش تر هم گفتیم تعریف موفقیت برای هرکس متفاوت است.
اما با توجه به این که انسان ها روحیه ها و ویژگی های شخصیتی متفاوتی دارند، ممکن است فردی از بدست آوردن چیزی نه تنها خوشحال نشود، بلکه هیچ حسی در آن جوانه نزند. شاید وی اهداف آرمانی بسیاری دارد که برنامه ریزی خاصی برای دست یابی آن ها ندارد. اما این مسیر درست نخواهد بود چرا که بدون هدفمندی ممکن است هیچ یک از اقدامات افراد به نتیجه نرسد.
اما در این بین افرادی مانند دکتر میثم شکری ساز هستند که بخش اعظمی از اهداف شان حل کردن مشکلات جامعه  است و با رسیدن به این هدف خود را فردی موفق می نامند. به این گروه کارآفرین می گویند که با خلق افکار و ایده های نوین، راه حل های مناسب و کاربردی برای رفع مشکلات ارائه می دهند و هر قدمی که برمی دارند نه تنها در راستای تحقق اهداف خودشان است بلکه تا جایی که می توانند برای رفع معضلات جامعه نیز تلاش می کنند.

 

میثم شکری ساز

 

همان طور که می دانید راه اندازی کسب و کار معمولا کار ساده ای نخواهد بود، زیرا تغییرات و تحولات بسیاری را در جامعه شاهد هستیم و گاها نوسانات اقتصادی کشور بسیار زیاد است. در نتیجه کار آفرینان و صاحبان کسب و کار در جست و جوی راه هایی می باشند که در واقع مشکلات را دور زده و آن ها را شکست دهند. کارآفرینان با روحیه ای شگفت انگیز و شکست ناپذیر به میدان مبارزه می آیند تا با معضلات جامعه به شیوه ای صحیح دست و پنجه نرم کنند.
این گروه از افراد سال ها به طور شبانه روزی زحمت می کشند تا به دستاورد چشم گیری برسند، آن ها همیشه در تلاشند که نه تنها خودشان به درآمد و موقعیت قابل قبولی برسند بلکه افراد جامعه خصوصا جوانان نیز دیگر با معضلی به نام بیکاری و بی پولی دست و پنجه نرم نکنند. یکی از افرادی که عنوان برترین کار آفرین نمونه را به خود اختصاص داده، دکتر میثم شکری ساز می باشد که بالا بردن مهارت ها و دانش را در اولویت قرار می دهد.
وی کسی است که به تاثیر افزایش علم در بالا رفتن مهارت ها و به مراتب، وارد شدن به بازار کار ایمان دارد و تمامی تلاش خود را در این راستا به انجام می رساند. او با تاسیس یک مرکز آموزش مجازی بزرگ قدم در این راه گذاشت و امروز پس از سال ها با رشد و توسعه آن و  ارائه دوره های آموزشی و کاربردی همچنان برآن است که نیروهای جوان و مستعد جامعه بتوانند مهارت های شغلی خود را افزایش داده و به آسانی فرصت شغلی حرفه ای را نصیب خود گردانند.


با میثم شکری ساز کارآفرین جوان آشنا شوید

میثم شکری ساز جوانی متولد ۲۹ فروردین ۱۳۶۴ است. او با تحصیل در حوزه دکتری کارآفرینی و مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد اسلامی و کارشناسی مدیریت MBA از دانشگاه امیر کبیر تهران و اشتنبایس برلین آلمان به دست به کار شده تا به سهم خود برخی از مشکلات را از میان بردارد و به بهبود اوضاع حاکم بر جامعه کمک کند.
او دستاوردهای بی نظیری را تا به امروز داشته است و همان طور که پیش تر هم اشاره کردیم، یکی از مهمترین اقدامات وی که در حکم اولین گامش برای صعود به قله های موفقیت بود، تاسیس موسسه آموزشی است. با پایه گذاری این موسسه، شیوه منسوخ شده آموزشی موجود در کشور، جای خودش را به سبک نوین آموزش مجازی داد.
ایشان در بسیاری از مصاحبه ها و کنفرانس ها به این موضوع اشاره می کند که شایسته سالاری باید حرف اول را در کشور بزند. او بر این باور است که می بایست با ارائه آموزش های حرفه ای و تخصصی، فضایی را برای یادگیری مهارت های روز و نوین دنیا فراهم کرد تا جوانان بتوانند با ورود به این فضا خود را برای ورود به بازار کار و جامعه، با علم روز دنیا تجهیز کنند.
خوشبختانه این تنها حرف نبوده و همان طور که گفتیم، بیش از یک دهه پیش آن را عملی کرده و هر روز در تلاش است که بیشتر به جوانان بها بدهد. جوانانی که سال های زیادی از عمر خود را در مدرسه و دانشگاه و دیگر مراکز آموزشی گذراندند و هزینه های زیادی را صرف آن ها کردند، تنها به این امید که پس از فارغ التحصیلی بتوانند در شغلی مناسب فعالیت کنند.
بسیاری از جوانان با شرکت در دوره های این موسسه به صورت آنلاین، توانستند با وجود دغدغه ها و گرفتاری های روزمره خود به مهارت های کاربردی و مهمی دست یابند و به عنوان نیروهای کار موثر و خبره در جایگاه های شغلی مناسبی استخدام شوند.
میثم شکری ساز همچنین بیش از ۴۰۰ نیرو در هولدینگ دارد و چند صد نیروی کار دیگر را در موسسات آموزش عالی و مراکز و سازمان های تحت مدیریتش به کار دعوت نمود. به این ترتیب می بینیم که چه کارآفرینی درخشانی توسط میثم شکری ساز انجام شده و تا چه اندازه امید و انگیزه در جوانان زنده شده است. میثم شکری ساز تا به امروز در تلاش برای بهبود و توسعه اقتصادی، تجاری، علمی و پژوهشی و موارد از این دست می باشد.


دستاوردهای میثم شکری ساز چیست؟

دکتر میثم شکری ساز مدیر و کارآفرین جوان است که در سال ۱۳۹۶ موفق به دریافت عنوان کارآفرین برتر و مدیر نمونه فناوری اطلاعات شد. او نویسنده و مترجم ماهری نیز می باشد که از نمونه آثارش می توان توهم باهوشی ۱ و ۲، ناگفته های تاریخ تفکرات مدیریت، روابط فرد و سازمان، فراتر از استراتژی، استوار،بازاریابی گوریلی، مذاکره با دستان خالی و آسایش در آرامش را نام برد.
تا کنون بالغ بر ۱۰ جلد کتاب و ۲۰ مقاله پژوهشی از وی بر جای مانده است. همچنین ایشان را می توان به عنوان یک سخنران انگیزشی موفق نیز معرفی کرد. با این که سن و سال وی زیادی ندارد، ولی تاثیر گذاری ویژه ای بر روی افراد و جهت دهی به زندگی شان دارد.
او با ارائه مشاوره های عالی در زمینه مدیریت منابع انسانی، ارتباطات، بازاریابی، توصعه اقتصادی و ... باعث می شود که کسب و کارها روند مثبتی در پیش رو داشته باشند و بتوانند از فرصت های موجود، نهایت استفاده را ببرند. مانند میثم شکری ساز جوانان با استعداد زیادی در جامعه وجود دارند که با تعلیم و پرورش صحیح می توانند آنان نیز به افتخار آفرینی و غرور برایمان بپردازند.


میثم شکری ساز زندگی را از چه زاویه ای می بیند؟

نباید به اهداف مان به چشم یک رویای زود گذر نگاه کنیم. تحقق اهداف شاید سخت باشد و نیاز به تلاش مضاف داشته باشد، اما در نهایت شما را به جایی می رساند که آرزویش را داشته اید. اگر مثبت اندیش باشید فکر شما به سمت های خوبی سوق پیدا می کند. مثلا ممکن است فکر کنید که چطور می توانید ثروتمند شوید یا چگونه مدیر برگ و شناخته شده ای در جهان باشید. 
چه چیزهایی در ذهن خود دارید. گزینه های شما برای پیگیری این اهداف چیست؟ قانون جذب؟ شانس؟ آشنایی با فردی که شاید کمک تان کند؟ نه!!
همه این ها فقط دلتان را خوش میکند. برای موفق شدن باید به دنبال راهی اساسی باشید. با دنبال کردن شانس و اقبال و خرافات، نمی توانید به آنچه می خواهید برسید.
دکتر میثم شکری ساز نگاهی واقع گرایانه به مسائل داشته و دارد. او هم مانند بسیاری از جوانان کشورمان اولین تجربه کاری خود را در یک شرکت به عنوان یک نیروی کاری شروع کرد. اما او آنچنان مشتاق پیشرفت و یادگیری بود که تلاش های خود را چندین برابر کرد. ایده های کاری او آنچنان خوب و نوآورانه بودند که رئیس شرکت به او پیشنهاد شراکت در کار را داد. 
اما این جوان خلاق و کوشا، به فکر راه اندازی کسب و کار خودش افتاد. او اولین کسی بود که برای نخستین بار یک مرکز آموزش مجازی را در کشور راه اندازی کرد.

 

میثم شکری ساز


میثم شکری ساز کیست و چگونه به اشتغال زایی کمک کرد؟

بخش مهمی از پویایی و سلامت جوامع وابسته به اشتغال زایی و رونق کسب و کارها می باشد. دکتر میثم شکری ساز، با تحصیل در رشته کارآفرینی و یادگیری مباحث مدیریتی روز دنیا، توانست داده های ارزشمند زیادی را جمع آوری کند. او به خوبی نیازهای بازار را شناسایی کرد و جامعه جوان را حسابی زیر ذره بین قرار داد. در نتیجه توانست خلاء های موجود را شناسایی کند. اولین و جذاب ترین ایده ای که به ذهن میثم شکری ساز رسید، ایجاد بستر آموزشی جامع و معتبر بود. درواقع او به این نتیجه رسید که با آموزش های به روز، نیروهای کار تازه نفس و ماهر را می توان به بازارهای کار حرفه ای تزریق کرد.
متاسفانه جوانان با ورود به دانشگاه در رشته های خاص و محدودی وارد می شوند، که شاید فضا برای کار همه این فارغ التحصیلان در آن حوزه ها نباشد. بنابراین زمانی که شما بر اساس نیاز بازار کار آموزش ببینید، راحت تر می توانید کار پیدا کنید.

سخن پایانی:

میثم شکری ساز با راه اندازی مرکز آموزشی که قبل تر از آن گفتیم، به جوانان کمک می کندد تا با آموزش هایی کاربردی که می بینند به راحتی وارد بازار کار شوند. رفته رفته این موسسه آموزش مجازی رشد کرد و به شکل کلاس های حضوری و آنلاین فعالیت خود را ادامه داد. در این نوشته مسیری که این کارآفرین نمونه و با انگیزه برای رسیدن به موفقیت در ایران طی کرده است را با هم مرور کردیم. مسیر موفقیت از تجربه و تلاش می گذرد. 

سوالات متداول:


مهم ترین آثار ترجمه شده توسط دکتر شکری ساز کدام اند؟
از جمله آثاری که توسط ایشان ترجمه شده می توان به کتاب توهم باهشی ۱ و ۲، استوار، بازاریابی گوریلی، فراتر از استراتژی و مذاکره با دستان خالی اشاره کرد.


میثم شکری ساز در چه سالی کارآفرین برتر شد؟
دکتر میثم شکری ساز مدیر و کارآفرین جوان است که در سال ۱۳۹۶ موفق به دریافت عنوان کارآفرین برتر و مدیر نمونه فناوری اطلاعات شد.


دکتر شکری ساز از چه سال وارد بازار کار شد؟
۱۳۸۸ با تاسیس مرکز آموزش مجازی
 

 

 

 

برچسب ها : انتشار دهنده:

نظرات و دیدگاه ها

یحیی کاظمی
سلام چطور میتونم با خود دکتر در ارتباط باشم میخام اگ بتونم ازشون چند تا سوال بپرسم؟ امکانش هست؟
کارشناس

سلام  یحیی عزیز

شما از طریق سایت آقای دکتر و همینطور ایمیل شخصی میتونین با اقای دکتر در تماس باشین

https://macan.ir/

نگار
سلام کارآفرین ها همیشه به ما راه های عملی رو یا دادن ممنون از شما
کارشناس

سلام

خواهش میکنم نگار عزیز

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت مرکز آموزش مجازی پارس محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در پارس