مشاور حقوقی

دوره آموزش مشاور حقوقی


در مورد دوره مشاوره حقوقی چه می دانید؟ مشاوره حقوقی در واقع شخصی می باشد که با توجه به مطالعاتی که در زمینه قانون انجام داده است می‌تواند به  ارزیابی تمامی بندها و تبصره هایی که در قانون وجود دارد بپردازد. مشاوران حقوقی می توانند با کسب علم و دانش کافی، مهارت لازم برای فعالیت در عرصه مورد نظر خود را پیدا کنند. به طور کلی مشاوران حقوقی می‌توانند در خصوص تمامی مسائل حقوقی که با انواع مختلف کسب و کار در ارتباط است، شکل گیری انواع مختلف معامله و همچنین احکام قضایی و قانونی مشا...

توضیحات بیشتر...

توضیحات

در مورد دوره مشاوره حقوقی چه می دانید؟

مشاوره حقوقی در واقع شخصی می باشد که با توجه به مطالعاتی که در زمینه قانون انجام داده است می‌تواند به  ارزیابی تمامی بندها و تبصره هایی که در قانون وجود دارد بپردازد. مشاوران حقوقی می توانند با کسب علم و دانش کافی، مهارت لازم برای فعالیت در عرصه مورد نظر خود را پیدا کنند. به طور کلی مشاوران حقوقی می‌توانند در خصوص تمامی مسائل حقوقی که با انواع مختلف کسب و کار در ارتباط است، شکل گیری انواع مختلف معامله و همچنین احکام قضایی و قانونی مشاوره ارائه دهند تا بتوانند تصمیمات درستی را در زمینه های مذکور اخذ کنند. در ادامه به وظایف کلی یک مشاور حقوقی اشاره خواهیم کرد:

 

 

وظایف مشاوران حقوقی

اولین امری که یک مشاور حقوقی به آن نیاز خواهد داشت این است که بتواند به تمامی مسائل قانونی مسلط باشد تا بتواند به هنگام نیاز از آن ها استفاده کند و به خوبی از حقوق موکل خود دفاع کند. یک مشاور حقوقی موظف است که تمامی مشکلاتی که در پرونده های مختلف وجود دارد را مورد ارزیابی قرار دهد و در نهایت با استفاده از دانش قانونی که دارد گزارشی برای دادگاه آماده کند. در برخی از مواقع نیز مشاوران بایستی قوانین موجود در کشور را برای صاحبان کسب و کار توضیح دهند تا افراد بتوانند مطابق با قوانین موجود در کشور فعالیت کنند.

همچنین مشاوران حقوقی نیاز است که بتوانند اسناد قانونی همچون اجاره نامه، وصیت نامه و یا ثبت اختراع را به دادگاه ها ارائه دهند. از دیگر وظایفی که بر عهده مشاور حقوقی می باشد این است که به دنبال جمع‌آوری شواهد کافی به منظور دفاع از موکل خود در دادگاه باشد.  مشاوران حقوقی همچنین موظف هستند که در حین برقراری قضاوت به منظور برطرف کردن شبهات موجود از قاضی مربوطه سوالات مرتبط را بپرسند و اظهارات قانونی مورد نیاز را تهیه کنند. همچنین  در زمان نیاز مشاوران حقوقی بایستی که موکل ها را به سازمان های قانونی فراخوانند تا بتوانند اقدامات مورد نیاز را انجام دهند. این افراد نیاز است که بتوانند تمامی داده‌های قانونی را مورد بررسی قرار دهند تا در نهایت بتوانند راه حلی را به دادگاه ارائه دهند. آنچه در اینجا به آن اشاره شد  شرح مختصری از وظایف یک مشاور حقوقی است که بایستی در تلاش باشد بتواند به نحو احسن از عهده آن بر آید.

در نظر داشته باشید که  این دوره پیچیدگی های مخصوص به خود را دارد و متقاضیان می توانند با شرکت در دوره مذکور و البته مطالعه محتواهایی که در این زمینه گردآوری شده است درک خود را بالا برده و توانایی خود را در انجام کارهای موجود افزایش دهند و در نتیجه در مقایسه با دیگر  رقبا توانایی بالاتری در انجام وظایف خود داشته باشد. قابل ذکر است که دوره مشاوره حقوقی که در موسسه آموزش مجازی پارس برگزار می شود از اعتبار ملی برخوردار بوده و در نهایت دانشپذیران با دریافت گواهینامه پایان دوره می توانند پوئن مثبتی در رزومه کاری خود به ثبت رسانند و فرصت های کاری پیش روی خود را تا حد چشمگیری گسترش دهند. به طور کلی مشاوران حقوقی می توانند با توجه به اطلاعاتی که در زمینه قوانین موجود در جامعه کسب می‌کنند در تمامی زمینه های حقوقی به افراد کمک کنند تا مطابق با قوانین جامعه رفتار کنند.  برای مثال هنگامی که یک شخص  بر خلاف قوانین جامعه اسلامی رفتار کند و به عنوان مجرم شناسایی شود می‌تواند به منظور ارزیابی و البته مشخص کردن نوع جرم و مجازات به یک مشاور حقوقی مراجعه کند. در برخی مواقع نیز افراد نیاز  پیدا می‌کنند تا برای انجام فعالیت هایی همچون عقد قرار داد،  انجام ضمانت، رهن و اجاره و یا خرید و فروش و ودیعه و وکالت نزد مشاوران حقوقی مراجعه کنند.

تمامی فعالیت های مذکور در دسته امور حقوقی قرار می‌گیرند و مشاور حقوقی می‌تواند در این زمینه فعالیت کند. برخی از از مسائل همچون خرید و فروش های قانونی سهام نیز در دسته مشاوره ‌حقوقی امنیت قرار می‌گیرد که مجددا  مشاور حقوقی می‌تواند در این زمینه فعالیت کند. تمامی متقاضیان مهاجرت به کشورهای همسایه نیاز است که برای اطلاع پیدا کردن در خصوص قوانین اقامتی و مدت زمان آن ها با افراد صاحب‌ نظر مشورت کنند تا در حین پروسه اخذ اقامت با مشکلات احتمالی روبرو نشوند. در نتیجه مشاوران حقوقی می توانند در امور مهاجرتی نیز به متقاضیان کمک کنند تا بتوانند با اطلاع از تمامی قوانین حاکم بر جامعه و البته قوانین موجود در کشور مقصد تصمیمات درستی بگیرند.

مشاوره حقوقی و وکالت

همچنین افراد در بعضی از موارد به منظور وارد شدن به محیط های اداری تازه و مشغول شدن به فعالیت هایی جدید نیاز خواهند داشت که با افراد صاحب‌ نظر مشورت کنند تا بتوانند در خصوص شرایط استخدام، تعهدات کاری، بیمه و روابط کاری تصمیمات درستی را بگیرند. مشاوران حقوقی می توانند در کلیه شرکت ها مشغول به فعالیت شوند، در واقع مدیران شرکت اگر بخواهند که بر اساس اصول رفتار کنند بهتر است که از حضور یک مشاور حقوقی در کار خود استفاده کنند تا بتوانند درصد خطای اقدامات غیرقانونی را به حداقل برسانند و در صورت بروز هر گونه مشکلی با مشورت با این افراد از حالت بحرانی خارج شوند.

 در برخی از مواقع مدیران  متبحر به اهمیت حضور مشاوران حقوقی پی برده و از افرادی که در این زمینه تحصیل کرده باشند دعوت به همکاری می کنند. مشاوران حقوقی همچنین می توانند که در هر زمان و هر مکانی حتی هنگامی که در منزل خود هستند دورادور بر امور قانونی نظارت داشته و آن ها را مدیریت کنند. بنابراین شرایط دور کاری برای مشاوران حقوقی نیز وجود خواهد داشت. در واقع مشاوران حقوقی می توانند توانایی خود را در این مدت زمان ثابت کنند و بعد از این دوره اصولاً کارفرمایان با توجه به کیفیت کار از این افراد دعوت به عمل می آورند تا به صورت حضوری مدیریت یکی از بخش های حقوقی را بر عهده بگیرند.

در برخی از مواقع نیز دیده می شود که مشاوران حقوقی صرفا به منظور کسب تجربه در بخش های خصوصی مشغول به فعالیت می شوند. در این مدت فرد می‌تواند علاوه بر ثابت کردن خود، از پیچ و خم راه آگاه شده و اقدامات لازم را برای سمت های شغلی بهتر انجام دهد. چنانچه به دنبال این هستید که در نهایت به عنوان یک مشاور حقوقی مشغول به فعالیت شوید نیاز است که در دانشگاه‌های ایران تحصیل کرده باشید و از تمامی قوانین موجود در جامعه اسلامی ایران گاه باشید. بنابراین گمان نکنید که تنها با شرکت در این دوره  قادر خواهید بود که به عنوان یک مشاور حقوقی شناخته شوید و در زمینه‌های موجود مشغول به فعالیت شوید. آنچه در این مسیر به آن نیاز دارید تحصیلات آکادمیک می باشد و این دوره صرفا می تواند به شما کمک کند تا مهارت ها و البته رزومه خود را قوی تر کنید تا بتوانید آینده شغلی خود را به گونه‌ای تضمین کنید.

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم تمامی گواهینامه هایی که در پایان دوره توسط موسسه آموزش مجازی پارس در اختیار دانشپذیران قرار می‌گیرد از اعتبار ملی برخوردار خواهد بود و به شما کمک می کند که در مقایسه با رقبای خود یک پله بالاتر باشید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر بهتر است که با مشاوران ما ما در موسسه آموزش مجازی پارس در ارتباط باشید و سوالات خود را  در زمینه مذکور  مطرح کنید. این موسسه با سال ها تجربه در امر برگزاری دوره های مجازی، تجربه ای بی نظیر برای تمامی متقاضیانی است که به دنبال تقویت رزومه خود هستند.

بنابراین به منظور فعالیت به عنوان یک مشاور حقوقی نیاز است که در رشته الهیات و حقوق اسلامی  و یا حقوق شرکت کرده و در پایان با پشت سر گذاشتن دوره ۴ ساله به عنوان یک مشاور حقوقی مشغول به فعالیت شوید. در نظر داشته باشید که میزان درآمد مشاوران حقوقی با توجه به تجربه و البته رزومه ای که در این زمینه دارند می‌تواند متفاوت باشد. در واقع آن دسته از افرادی که در زمینه مذکور تجارب بالایی داشته باشند می‌توانند درآمد بسیار خوبی در این حیطه کسب کنند. بنابراین اگر علاقه مند هستید که به عنوان یک مشاور حقوقی مشغول به کار شوید و البته درآمد بالایی داشته باشید بهتر است که اطلاعات خود را در این زمینه توسعه بخشید و تنها به مدرک دانشگاهی خود اکتفا نکنید. شرکت در دوره مشاوره حقوقی موسسه آموزش مجازی پارس می تواند ایده خوبی برای تقویت رزومه شما به حساب آید.

در نظر داشته باشید که فعالیت در این زمینه  به آگاهی و البته دقت بسیار بالایی  نیاز دارد چرا که هرگونه اهمال کاری در  آن می‌تواند منجر به ضررهای جبران ناپذیری شود. در نظر داشته باشید تمامی افرادی که به عنوان مشاور حقوقی از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند و در دوره‌های موجود شرکت می‌کنند می‌توانند به عنوان سردفتر اسناد رسمی شناخته شود و یا اینکه در شرکت های خصوصی، شهرداری‌ها، انواع بانک ها و یا وزارتخانه ها به عنوان مشاور حقوقی مشغول به فعالیت شوند. در نظر داشته باشید که  به منظور موفقیت در این حیطه نیاز است که متقاضی از خود انعطاف بالایی بخرج دهد. منعطف بودن در واقع به شما کمک می کند تا بتوانید در کار خود تنوع بیشتری ایجاد کنید و با تجزیه و تحلیل مسائل دانش و تبحر خود را در زمینه مذکور افزایش دهید و در نتیجه برای خود اعتبار  کسب کنید.

برگزارکننده: مرکز آموزش مجازی پارس
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل بسته ی آموزشی

به دلیل تطابق با دانش به روز و مورد تایید استانداردهای جهانی، امکان بروز رسانی و تغییر سرفصل ها وجود دارد.

فصل اول    

 • مفهوم حقوق کیفری    
 • سوابق و تاریخچه حقوق کیفری    
 • شاخه‌های حقوق کیفری    
 • مراحل مقررات کیفری در طول تاریخ    
 • مهم‌‌ترین اصول حاکم بر حقوق کیفری    
 • مبانی حقوق جزا در فقه اسلامی    
 • پیشینه حقوق جزا در غرب    
 •  تفسیر قوانین کیفری    
 • قلمرو قوانین کیفری در مکان    

فصل دوم    

 • عناصر تشکیل دهنده جرم    
 • عنصر قانوني    
 • عنصر مادی    
 • عنصر معنوی جرم    

فصل سوم    

 • دعاوی ناشی از جرم    
 • مفاهیم و کلیات دعوای عمومی و خصوصی    
 • دعوای عمومی    
 • دعوای خصوصی    

فصل چهارم    

 • علل موجهه جرم    
 • حکم قانون    
 • امر آمر قانونی    
 • لزوم ارتکاب عمل برای اجرای قانون اهم    
 •  دفاع مشروع    
 • اضطرار یا ضرورت    
 • عملیات جراحی مشروع    
 • حوادث ناشی از عملیات ورزشی    
 • تنبیه و تأدیب صغار و محجورین    
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت مرکز آموزش مجازی پارس محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در پارس