حقوق تجارت

دوره آموزش حقوق تجارت


دوره حقوق تجارت   دوره حقوق تجارت | توجه به حق و حقوق یکی از مسائلی است که همه اقشار  جامعه باید آن را در اولویت قرار دهند. شاید این دوره در گذشته فقط به خرید و فروش مربوط میشد، اما در دنیای کنونی به دلیل بالا رفتن نیاز های مردم و پیشرفت و توسعه تکنولوژی، شاهده گسترش این زمینه حقوقی هستیم. لازم به ذکر است که برخی از مجموعه ها نظیر موسسه آموزش مجازی پارس دوره ای را تحت عنوان دوره حقوق تجارت ارائه داده اند که کلیه اطلاعات مربوطه را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد. در این دوره آمو...

توضیحات بیشتر...

توضیحات

دوره حقوق تجارت

 

دوره حقوق تجارت | توجه به حق و حقوق یکی از مسائلی است که همه اقشار  جامعه باید آن را در اولویت قرار دهند. شاید این دوره در گذشته فقط به خرید و فروش مربوط میشد، اما در دنیای کنونی به دلیل بالا رفتن نیاز های مردم و پیشرفت و توسعه تکنولوژی، شاهده گسترش این زمینه حقوقی هستیم. لازم به ذکر است که برخی از مجموعه ها نظیر موسسه آموزش مجازی پارس دوره ای را تحت عنوان دوره حقوق تجارت ارائه داده اند که کلیه اطلاعات مربوطه را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد. در این دوره آموزشی موضوعاتی در نظر گرفته شده که شامل مفاهیم و کلیات حقوقی، شرکت ‌های تجاری با تأکید بر مشکلات حقوقی شرکت ‌های سهامی عام و شرکت‌های سهامی خاص، برخی از اسناد حقوقی، ماهیت حقوقی اسناد تجاری، انواع خدمات حقوقی، ویژگی های مشاور حقوقی و مشاور حقوق بین الملل و همچنین سایر موارد موجود در این دوره، می باشد. 

 

دوره حقوق تجارت

 

در حالت کلی می توان مخاطبین این دوره را در گروه اشخاصی قرار داد که به عنوان مدیران اقتصادی قصد فعالیت در شرکت های تجاری را دارند، آن ها می توانند با فرا گرفتن آموزش حقوق تجارت در امور حقوقی مربوط به شرکت ‌های سهامی خاص و عام اقداماتی را در مرحله اجرا در بیاورند. در کنار همه این موارد می توان به راس این نکات یعنی راه اندازی شرکت های نوپای حقوقی توجه کرد و پس از آن اطلاعاتی درباره مقررات چک و ورشکستگی صاحبان سرمایه آشنا شد. همچنین در نظر داشته باشید که برخی در رشته های حقوقی تحصیل کرده اند اما به دلیل نداشتن توانایی ها و مهارت های شغلی قادر نبوده اند در بازار کار وارد شوند. این گروه از افراد معمولا در جست و جوی یافتن مکانی هستند که بتوانند توانایی های شغلی را به دست آورند. موسسه آموزش مجازی پارس یکی از معدود موسساتی است که با ارائه دوره های مدیریت کسب و کار، راه وارد شدن به بازار کار حرفه ای را آسان می کند.

 

آشنایی با مفاهیم و کلیات حقوقی

 

اغلب کسانی که علاقه مند به حوزه حقوق تجارت هستند، در ابتدا باید با مفاهیم و کلیت حقوقی آشنا شوند. در این بخش قصد داریم تا به تعریف این موضوعات بپردازیم. در حالت کلی حقوق را می توان بخشی از قواعد و مقررات یعنی باید ها و نباید ها در نظر گرفت. چرا که در هر گروه یا سازمانی روابطی حاکم است که نیازمند وجود عدالت و نظم می باشد. هر انسانی به طبع گرایش های طبیعی و فطری یا نیازهای اجتماعی مجبور به در نظر گرفتن حق و حقوقی است که برای رفاه بیشتر باید به آن توجه شود. در گذشته این مفاهیم بر اساس سلایق و قدرت پادشاهان و فرمانروایان اعمال می شود، اما در حال حاضر با دولت ها آن را برقرار می سازند.  لازم به ذکر است که علم حقوق بر اساس چارچوب بندی خاصی از مقررات تبعیت می کند و اصول و قواعدی آن را بر اساس شرایط جامعه تنظیم می کند. جالب است بدانید که حقوق اساسی از یک سو نهاد های سیاسی و اصول و قواعد حاکم بر جامعه را معین و محدود می کند و همه موارد را برای مردم در نظر می گیرد.

 

آشنایی با انواع خدمات حقوقی

 

همان طور که می دانید قانون در حالت کلی یکی از گسترده ترین موارد خلقت است و کسانی که به حوزه وکالت وارد می شوند، باید خواندن کتاب های حقوقی را در اولویت زندگی شان قرار دهند. چرا که روز به روز زندگی در حال تغییر است و همین تحولات موجب می شود تا مردم با چالش هایی روبرو شوند. از این جهت پیدا کردن یک وکیل یکی از مهمترین اقداماتی است که هر فرد می تواند انجام دهد. این کار با شناسایی نوع مشکل صورت می گیرد.

 آشنایی با قوانین مربوط به کسب و کار

لازم به ذکر است که قوانین مربوط به تجارت شامل کلیه مواردی است که در فعالیت های تجاری مطرح می شوند. این کار ممکن است نیز شامل بخش هایی همچون افتتاح شعب جدید، شرکت های وابسته، ارتباط با مشاغل دیگر و عموم مردم شود. اکثر مشاغل به ویژه شغل های درون شرکت دارای وکیل شخصی هستند و آن ها موظفند تا کلیه امور حقوقی که در شرکت بوجود می آید را رسیدگی کنند. البته افرادی می توانند در حوزه حقوق تجارت مشغول شوند که مدرک پایان دوره معتبر را کسب کرده باشند.

آشنایی با قانون کیفری

شاید تا به حال پای شما به کلانتری باز نشده باشد اما آن را از دیگران به ندرت شنیده باشید. جنایات و موارد مربوطه را می توان طبق دستورالعمل قانون اساسی کشور در  گروه قوانین حقوقی قرار داد. افرادی که مرتکب قتل، سرقت و سایر جرایم می شوند می توانند برای دفاع از خود در برابر قانون اساسی، یک وکیل را انتخاب کنند تا بر اساس شرایط، از آن ها دفاع کرده و آن ها را تبرئه کنند.

آشنایی با قوانین مربوط به خانواده

قانون خانواده شامل همه موارد مربوط به روابط خانوادگی است. گاهی اوقات مشکلاتی در خانواده ها پیش می آید که آن ها مجبورند روزگار سختی را پشت سر بگذارند. البته وجود وکیل تنها به دلیل طلاق گرفتن و فرار از مشکل نیست. شاید وکیل اعضای خانواده را به یک مشاور خبره معرفی کند و راه حل هایی را به آن ها ارائه دهد. اما در حالت کلی بهتر است  با برخی از مسائل به وجود آمده در خانواده ها رو برو شوید.

 1. طلاق : وکیل طلاق از طریق درخواست طلاق دو طرف یا یک طرف و کلیه مراحل قانونی در این زمینه را طی می کند.
 2. حضانت فرزند: پس از طلاق هر کدام از زوجه طلاق گرفته به یک وکیل نیاز دارند تا آن ها را از طریق مراحل قانونی تأمین حقوق حضانت کودک راهنمایی کند.
 3. تقسیم املاک: تقسیم اموال که اغلب از طریق وصیت نامه انجام می گیرد نیز یکی از پروسه های حقوقی حساس است که تنها باید از طریق یک وکیل حقوقی با تجربه و خبره انجام گیرد. 

 

نگاهی بر تاریخچه حقوق تجارت

 

کسانی که در دوره حقوق تجارت موسسه آموزش مجازی پارس شرکت می کنند، به مراتب باید اطلاعاتی مربوط به تاریخچه آن کسب نمایند. همان طور که گفته شد حقوق از بخش های مختلفی تشکیل شده که یکی از آن ها حوزه تجارت نام گذاری می شود. این قوانین بر اساس روابط و رفتار اشخاص و مشاغل مربوط به تجارت، بازرگانی، تجارت و فروش اعمال می شود.
لازم به ذکر است که قانون تجارت در گذشته شامل عناوین اصلی و نمایندگی در برخی از مناطق می شد. این موارد در برگیرنده تجارت از طریق حمل از طریق زمین و دریا، حمل و نقل تجاری، ضمانت، بیمه دریایی، آتش سوزی، زندگی و حوادث، اسکناس، ابزار های قابل معامله، قراردادها و مشارکت می شود.

همچنین جنبه ای از قانون تجارت که به طور خاص مربوط به تأمین مالی و بازارهای مالی می باشد. همچنین می توان تنظیم قرار داد شرکت ها، شیوه های استخدام و ساخت و فروش کالاهای مصرفی را بر اساس این قوانین تنظیم نمود. جالب است بدانید که در دوران قرون وسطی، ایتالیا مهد بسیاری از موسسات مدرن بود که نظام آن بر اساس قانون تجارت بود. در حدود قرن شانزدهم، تجارت پایه در شهر های کشور ایتالیا صورت گرفت و در واقع ریشه اصلی آن در این مناطق پایه گذاری شد. پس از آن با توجه به نیاز های قانون اساسی در ملل مختلف، حقوق تجاری به وجود آمد و حقوق دانان نیز با فراگیری آموزش حقوق تجارت و شرکت در دوره های متناسب با شرایط جامعه، سعی کردند نیاز های مردم را رفع نمایند.

 

مشاور حقوقی کیست و چه وظایفی بر عهده دارد؟

 

حال به تعاریف کلی و مفاهیم اصلی حقوق تجارت پرداخته شد، بهتر است بدانید شخصی که فعالیت های این حوزه را به انجام می رساند مشاور حقوقی نامیده می شود. این فرد با توجه اطلاعاتی که کسب کرده می تواند کمک بسیاری به سازمان ها، ادارات و سایر شرکت های خصوصی بکند و مدیران با اطمینان کردن به این افراد قادر خواهند بود تصمیمات صحیح تر و قانون مند تری بگیرند و با رعایت این موارد سازمان مربوطه را به سود و منفعت برسانند. علاوه بر معرفی این شخصیت موثر و تاثیر گذار، قصد داریم به بررسی وظایف و مسئولیت های مشاور حقوقی بپردازیم. این روز ها تب همکاری با کارشناسان حقوقی ومشاوران گسترش یافته و تعداد بی شماری از مدیران و کارفرمایان سعی دارند برند و نام خود را در دنیا مطرح سازند. از این رو مدیران کسانی را استخدام می کنند که گواهینامه پایان دوره معتبر حقوق تجارت را داشته باشند. مشاوران حقوقی باید بتوانند قرار داد های مورد نیاز را عقد کنند و  و بر آن ها به صورت تخصصی نظارت داشته باشند.

 1.  قبل از عقد هر قرار داد، کسب اطلاعات لازم و ارائه آن ها به مدیران ارشد الزامی است.
 2. در شرکت هایی که به صورت خصوصی ارائه می شوند، ثبت، تغییر، تحول و موارد مربوطه به عهده مشاور حقوقی است.
 3.  در صورت وجود مشکلات قضایی و وجود شاکی، مشاور حقوقی موظف است تا اطلاعات را برای رفع آن موارد جمع آوری کند.
 4. یکی از مهم ترین و شاخص ترین مسئولیت ها در خصوص مالیات است که مشاور حقوقی بایستی بر تمام آن ها مشرف باشد.
 5. کلیه اعضا سازمان باید به منظور بهتر انجام شدن وظایف خود با این افراد مشورت نمایند.
 6. مشاور حقوقی که در یک سازمان معروف و بنام مشغول به فعالیت است، باید بر تمامی قوانین و مقررات مربوط به حقوق تجارت مسلط باشد.
 7. نکته ای دیگر که باید آن را در لیست مسئولیت ها و وظایف مشاور حقوقی قرار داد، داشتن اطلاعات کامل در ارتباط با قوانین چک و سفته و تعهدات بانکی است.
برگزارکننده: مرکز آموزش مجازی پارس
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل بسته ی آموزشی

به دلیل تطابق با دانش به روز و مورد تایید استانداردهای جهانی، امکان بروز رسانی و تغییر سرفصل ها وجود دارد.

فصل اول :تجّار، معاملات تجارتی و الزامات تاجر    

 • مبحث اول: تعریف تاجر    
 • مبحث دوم: معاملات تجاری ذاتي    
 • مبحث سوم: معاملات تجاری تبعي    
 • مبحث چهارم: الزامات تاجر    

فصل دوم : شرکت‌های تجاری    

 • مبحث اول: مقدمات و كليات    
 • مبحث دوم: شرکت‌های سهامی    
 • مبحث سوم: شركت با مسئوليت محدود    
 • مبحث چهارم: شركت تضامني    
 • مبحث پنجم: شرکت نسبی    
 • مبحث ششم: شرکت‌هاي مختلط    
 • مبحث هفتم: شرکت تعاوني    

فصل سوم : اسناد تجاری    

 • مبحث اول: مقدمات و كليات    
 • مبحث دوم: برات    
 • مبحث سوم: سفته    
 • مبحث چهارم: چك    

فصل چهارم: ورشکستگی    

 • مبحث اول: تعريف و شرایط ورشکستگی    
 • مبحث دوم: انواع ورشکستگی    
 • مبحث سوم: آثار و نتایج حکم ورشکستگی    
 • مبحث چهارم: اعاده اعتبار    
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت مرکز آموزش مجازی پارس محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در پارس