فن بیان و سخنوری در گردشگری

آموزش فن بیان و سخنوری در گردشگری


دوره فن بیان و سخنوری در گردشگری دوره فن بیان و سخنوری در گردشگری | آیا می دانید که سخنوري منشأ تحولات بسياري در تاريخ بشر بوده است و بسیاری از اتفاقات مهم در جهان بر مبنای این مهارت شکل گرفته اند؟ بدون شک هیچ کس بدون توانایی در سخن گویی قادر نخواهد بود به برقراری ارتباط بپردازد و به دستاورد هایی که در طول عمر منتظر رسیدن به آن ها بوده، دست پیدا کند. در کنار توجه به فن بیان و سخنوری می توان کمی به تاریخچه آن پرداخت.  لازم به ذکر است که بدانید  تعداد بی شماری این مهارت در شکل گیری تم...

توضیحات بیشتر...

توضیحات

دوره فن بیان و سخنوری در گردشگری

دوره فن بیان و سخنوری در گردشگری | آیا می دانید که سخنوري منشأ تحولات بسياري در تاريخ بشر بوده است و بسیاری از اتفاقات مهم در جهان بر مبنای این مهارت شکل گرفته اند؟ بدون شک هیچ کس بدون توانایی در سخن گویی قادر نخواهد بود به برقراری ارتباط بپردازد و به دستاورد هایی که در طول عمر منتظر رسیدن به آن ها بوده، دست پیدا کند. در کنار توجه به فن بیان و سخنوری می توان کمی به تاریخچه آن پرداخت.  لازم به ذکر است که بدانید  تعداد بی شماری این مهارت در شکل گیری تمدن ها، انقلاب ها، بسيج نيروي انساني در هر زمينه اي از جمله دفاع در برابر جنگ ها، ترويج ارزش ها و باورها، نقش بسيار مؤثر و کاربردی داشته است.  در نتیجه با بررسي تاريخ تمدن بشر در خواهید یافت که در ابتدای موجودیت، همه انسان ها به فن سخنوري آگاه بوده و از آن براي تأثيرگذاري در فروش و رسیدن به اهداف خود استفاده مي كردند.
برای مثال آن ها که در زمینه فروش فعالیت می کرده اند، بدون توجه به فن بیان قادر نخواهند بود تا به سود و درآمد دست پیدا کنند. با وجود تاثیر گذاری این مهارت از گذشته تا کنون در زندگی، می توان در این مقاله به اهمیت مهارت فن بیان و سخنوری در گردشگری پرداخت. لازم به ذکر است که مرکز آموزش مجازی پارس در راستای ارائه و توسعه به روزترین خدمات آموزشی به فردایی می اندیشد که تمامی نیاز های آموزشی، مهارتی، مشاوره کسب و کار و هر آنچه که شهروندان جامعه برای پیشرفت و ارتقاء خود و سازمان ها به آن نیاز دارند را با کیفیتی مطلوب و مطابق جدیدترین متد آموزش های مجازی مرتفع سازد. در این راستا دوره فن بیان و سخنوری در گردشگری موسسه آموزش مجازی پارس با بروز ترین اطلاعات در اختیار متقاضیان ورود به این حرفه قرار می گیرد.

دوره فن بیان و سخنوری در گردشگری

اصول سخنوری در گردشگری چیست؟

همان طور که در ابتدای این مقاله گفته شد، توجه به آموزش فن بیان و سخنوری در گردشگری یکی از مواردی است که در زندگی همه به کار می آید و کمتر کسی را می توان یافت که اهمیت آن را با چشم ندیده باشد. برای مثال فردی برای مصاحبه استخدام به شرکتی رفته و از وی درخواست می شود که مدتی با درایت و مهارت سخن بگوید زیرا این زمینه در آن شغل حایز اهمیت است. از این جهت می توان گفت که  اصول سخنوری از جمله اصولی است که روانشناسان بر این باورند که هر فرد موفقی در زندگی خود باید با آن ها آشنایی داشته باشد و بدون شک این اصل می‌تواند تغییرات و اثرات بسیار زیادی در زندگی هر فردی ایجاد نماید. بدین منظور در این بخش به چند اصل مهم در آموزش فن بیان و سخنوری و اهمیت آن در گردشگری خواهیم پرداخت. توصیه می کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

 •  اصل اول سخنوری: اول گوش بدهید و بعد سخن بگویید

ابتدایی ترین اصل سخنوری، گوش دادن است زیرا بدون داشتن این مهارت قادر نخواهید بود نکته ای را به صورت موثر و مفید متوجه شوید. بنابراین بسیار مهم است که قبل از هر چیزی گوش دهید تا یاد بگیرید و سپس در مورد اطلعاتی که توانایی صحبت درباره آن را دارید، سخن بگویید.

 • اصل دوم سخنوری: همگامی ارتباطات کلامی و غیر کلامی را در نظر بگیرید

جالب است بدانید که از اصول بسیار مهم در سخنوری و فن بیان می توان به همگامی ارتباطات کلامی و غیر کلامی توجه کرد زیرا تمامی این موارد یک مفهوم واحدی را ارائه می دهند. همچنین پیام‌های کلامی مانند کلمات، صدا لحن و تقویت صدا می توانند در گفتار یک مدیر تور گردشگری یا همراهان تاثیر مثبت بگذارد. درست است که کلام و فن بیان و سخنوری یک مدیر گردشگری در تولید محتوای خوب و ارائه خدمات به مسافر بد گردد، اما توجه به مهارت های غیر  کلامی نیز خالی از لطف نیست.

توجه به پوشش: آیا تا به حال شده که برای مصاحبه به مکانی بروید و بخاطر عدم داشتن پوشش مناسب استخدام نشده باشید؟ درست است توجه به لباس و پوشش از اهمیت بسیاری برخوردار است. همچنین در حوزه مدیریت گردشگری و تور و ارتباط با مسافر باید به آن به مقدار چشمگیری دقت داشت. لازم به ذکر است که برای جذب مشتری همگام با فن بیان مهارت های غیر کلامی را در نظر بگیرید.

اهمیت زبان بدن در سخنوری: همان طور که می دانید زبان بدن نیز موضوع بسیار مهمی در اصول سخنوری در گردشگری و جذب مسافر به شمار می‌رود که اگر به درستی از آن استفاده شود پیام ها به مقدار صحیح و حرفه‌ای انتقال خواهند یافت. 

 •  اصل سوم سخنوری:  صدایی واضح و رسا داشته باشید

با توجه به اینکه سومین اصل در سخنوری، داشتن صدایی واضح و رسا می باشد، باید اهمیت آن را نیز در اولویت قرار داد و از صدایی که خدا برای انسان در نظر گرفته، استفاده کرد. همچنین افرادی که در انجام این کار موفق هستند، مدرک فن بیان و سخنوری در گردشگری موسسه ای معتبر نظیر آموزش مجازی پارس را دریافت کرده اند.

 •  اصل چهارم سخنوری: داشتن تسلط کلامی کافی در فن بیان موثر است

همان طور که می دانید بدون داشتن تسلط بر فن بیان قادر نخواهید بود تا به مقدار کافی بر مشتری و مسافر در تور گردشگری خود تاثیر مثبت بگذارید. به منظور موفق شدن در این زمینه بایستی بدانید که در چه زمانی از چه کلماتی استفاده کنید تا بتوانید از این طریق اطلاعات و دانسته های خود را انتقال دهید.

 • اصل پنجم سخنوری: اعتماد به نفس کامل داشته باشید

یکی از مهم ترین اصول فن بیان و سخنوری در گردشگری، داشتن اعتماد به نفس می باشد زیرا  بدون توجه به این امر، فرد قادر نخواهد بود در میان جمع سخن بگوید و دانسته ها در مورد شهر ها و مناطق جغرافیایی را در اختیار دیگران قرار دهد.

 •  اصل ششم سخنوری:  بازخورد بگیرید

در این اصل در واقع می توان سایر موارد را نتیجه گیری کرد. همچنین فرد را موجب می سازد تا با بکارگیری اصول درست و صحیح، از مشتری ها و مسافران موجود در تور، بازخورد خوبی بگیرد.

تفاوت میان سخنرانی، فن بیان و سخنوری در گردشگری

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که بین فن بیان و سخنوری و همچنین سخنرانی چه تفاوت ها و شباهت هایی وجود دارد؟ همان طور که می دانید سخنرانی به توانایی سخن گفتن در میان جمع گفته می شود، به طوری که بتوان یک ارائه عالی و منسجم در ارتباط با آن موضوع داشت. این در حالی است که فن بیان قدرت انتقال کلام می باشد و توانایی فرد در بیان انتقال احساس و کلام در کنار همدیگر محسوب می شود تا دیگران از با آن ها بودن لذت ببرند و نیز سخنوری را می توان به گونه ای تعریف کرد که فرد با سخن و کلام روی افراد تأثیر می گذارد.

اهمیت بکارگیری مهارت های زبانی در گردشگری

در میان توجه به خود باوری، تقویت اعتماد به نفس، اهمیت تمرکز و تقویت صدا، عوامل اصلی سخنوری نظیر لحن، آهنگ، حركت ظاهر سخنور و توانش گرامر تا ارتباطات، باید بکارگیری مهارت های زبانی به شیوه ای صحیح را در نظر گرفت و توجه کرد که آموزش دوره فن بیان و سخنوری در گردشگری در کجای این ماجرا قرار می گیرد.
می توان گفت که اگر ارتباطات کلامی انسانی را شامل پنج گروه مذاکره، مناظره، مباحثه، گفتگو و سخنرانی به شمار آورید، در خواهید یافت که سخنرانی و سخنوری برجسته ترین انواع ارتباط کلامی در میان بشر قلمداد می شوند و تنها کسانی که موفق به اخذ گواهینامه فن بیان و سخنوری در گردشگری موسسه آموزش مجازی پارس گشته اند، قادر خواهند بود تا  با مهارت های زبانی حرفه ای  به جایگاه سخنوری شاخصی در جامعه گردشگران دست پیدا کنند. به عبارت ساده تر می توان بیان کرد که زمانی یک فرد دارای فن بیان باشد باید در ابتدا در یکی از دوره های آموزشی فن بیان و سخنوری در گردشگری مرکز آموزش مجازی پارس شرکت کرده باشد تا بتواند در ضمن تبدیل شدن به یک فرد انسان شناس، روی آن ها تاثیر بگذارد و راهنمای مسیر آن گروه شود.

عوامل موثر بر تمرکز در فن بیان و سخنوری

نکته ای شاید کم و بیش به آن توجه شود، داشتن تمرکز در فن بیان و سخنوری در گردشگری و انتقال اطلاعات مربوط به آن تور است. در ابتدا بهتر است به تعریف این واژه بپردازیم، تمرکز به فرآیند حفظ و نگهداری حواس و توجه به روی یک موضوع خاص گفته می‌شود که موضوع را می توان همان سخنوری در میان جمع و ارائه خدمات و اطلاعات آن منطقه جغرافیایی به مسافران بیان کرد. جالب است بدانید که نه تنها در این حوزه، بلکه در سایر زمینه ها، تمرکز را می توان توانایی انجام یک کار خاص در لحظه، به جای از این شاخه به آن شاخه پردیدن به میان آورد. 
در حالت کلی توانایی تسلط بر ذهن و کنترل کردن تمرکز به حالت عادی در تعداد بی شماری از مردم موجود نمی باشد زیرا مشکلات آنقدر زیاد است که همه از عهده انجام آن بر نمی آیند. لازم به ذکر است که انسان در هر لحظه قادر نخواهد بود، به ذهنش دستور دهد که بر روی سوژه ای خاص تمرکز کند. اما چگونه می توان این موضوع را به گردشگری ربط داد؟ می دانید که اولین و مهم‌ترین دلیل نداشتن تمرکز ناشی از عدم کنترل ذهن است. وقتی که بر ذهن خود کنترل داشته باشید، می توانید هر اطلاعاتی را که می خواهید به مسافران و متقاضیان حاضر در تور ارائه و مکان ها، آدرس ها و نقاط جغرافیایی را به طور کامل مورد بررسی دهید.

برگزارکننده: مرکز آموزش مجازی پارس
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل بسته ی آموزشی

به دلیل تطابق با دانش به روز و مورد تایید استانداردهای جهانی، امکان بروز رسانی و تغییر سرفصل ها وجود دارد.

فصل اول

 • زبان و زبان شناسی
 • زبان گفتاری، زبان نوشتاری
 • تعریف مهارت زبان
 • توانش گرامر تا ارتباطات
 • فیزیولوژی
 • توانش گویا و مهارت فکر
 • زبان و توانش های فلسفی آن

فصل دوم

 • تکیه در زبان فارسی (هجا)
 • تکیه در زبان فارسی (کلام)
 • دستگاه آوایی زبان

فصل سوم

 • خود باوری
 • تقویت اعتماد به نفس
 • درمان اضطراب

فصل چهارم

 • تقویت حافظه
 • ایجاد تمرکز و تقویت صدا
 • تقویت حنجره و ماهیچه زبان

فصل پنجم

 • تعاریف سخنوری
 • تاریخچه سخنوری در ایران و جهان
 • فصاحت و بلاغت و نقش آن دو و سایر علوم ادبی در خطابه
 • عوامل اصلی سخنوری : (لحن، آھنگ، حركت ظاهر سخنور)
 • 7 حافظه- روانشناس و سیاستمدار و موقع شناس بودن
 • انواع سخن و گفتار
 • تنوع بیانی:  زیرو بمی، سرعت، تأکید
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت مرکز آموزش مجازی پارس محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در پارس