حسابرس ارشد

دوره حسابرس ارشد


آشنایی با دوره حسابرس ارشد یکی از رشته ها و شغل هایی که همیشه بازار کار آن داغ است، رشته های مرتبط با امور مالی و بازرگانی می باشد. رشته حسابرسی نیز از زیر شاخه های همین حوزه می باشد. در این رشته شما وظیفه بررسی اثبات وجود، مالکیت و تمامیت را بر عهده دارید و باید از اعتبار و صحت صورت های مالی آگاهی پیدا کنید. معمولا کار شما گزارش نویسی و کنترل تمامی اسناد حسابداری سازمانی است که مسئولیت حسابرسی آن را بر عهده دارید. بنابراین شما در این حرفه با حسابداران عمومی، صنعتی و بازرگانی ارتباط دارید....

توضیحات بیشتر...

توضیحات

آشنایی با دوره حسابرس ارشد

یکی از رشته ها و شغل هایی که همیشه بازار کار آن داغ است، رشته های مرتبط با امور مالی و بازرگانی می باشد. رشته حسابرسی نیز از زیر شاخه های همین حوزه می باشد. در این رشته شما وظیفه بررسی اثبات وجود، مالکیت و تمامیت را بر عهده دارید و باید از اعتبار و صحت صورت های مالی آگاهی پیدا کنید. معمولا کار شما گزارش نویسی و کنترل تمامی اسناد حسابداری سازمانی است که مسئولیت حسابرسی آن را بر عهده دارید. بنابراین شما در این حرفه با حسابداران عمومی، صنعتی و بازرگانی ارتباط دارید.

موسسه آموزش مجازی پارس به عنوان یکی از حرفه ای ها در حوزه برگزاری دوره های آموزشی، با توجه به نیاز جامعه بر آن شد تا دوره حسابرس ارشد را به طور کاملا مجازی و در غالب بسته های آموزشی آنلاین به علاقه مندان این رشته ارائه کند. بنابراین شما با حضور در این دوره کاملا تئوری می توانید یک میانبر واقعی برای صرفه جویی در وقت، انرژی و هزینه های خود انجام دهید. آموز های در این دوره به صورت 90 ساعت ارائه می شود و در پایان دوره شما می توانید:

•    درک بهتری از استاندارد های حسابداری و حسابرسی داشته باشید
•    مهارت تان را در انجام حسابرسی به طور قابل توجهی بالا ببرید

اما در ادامه این نوشته همراه ما باشید، تا بیشتر درباره این رشته و دوره و البته بازار کار و وظایف شغلی یک حسابرس ارشد، آشنا شوید.

حسابرس ارشد را بیشتر بشناسید

برای درک بهتر این مبحث باید ابتدا یک تعریف دقیقی از حسابرسی ارائه دهیم: در زبان ساده حسابرس وظیفه دارد تمامی مدارک و اسناد حسابداری را بررسی کند تا هر گونه تقلب و اشتباه را در آن ها پیدا کند. در واقع هدف آن ها این است که بررسی کنند آیا امور مالی و حسابرسی بر اساس استاندارد های حسابداری انجام شده است، یا خیر.

شرکت در دوره حسابرسی ارشد به شما این امکان را می دهد تا هم با دروس حسابرسی آشنا شوید و هم سیستم های مالی و حسابداری صنعتی را بشناسید. در ضمن می توانید برای بهینه سازی سیستم گردش کار سازمانی که برای او کار می کنید، با توانایی بالایی دست به تصمیم گیری های صحیح و دقیق و کاملا منطبق با اطلاعات علمی و قابل اعتماد بزنید. برای این کار باید بتوانید همکاری تاثیر گذاری با کارشناسان مرتبط داشته باشید و در پیش بینی های مالی و اقتصادی آن شرکت یا سازمان فعالیت پر رنگ و موثری داشته باشید.

حسابرسی انواع مختلفی دارد، اما خوشبختانه شما با حضور در این دوره و اخذ مدرک حسابرس ارشد، می توانید با تمامی آن ها آشنا شوید و در تمام آنها مهارت پیدا کنید. در ادامه ما به توضیح مختصر انواع حسابرسی ها اشاره کرده ایم...

حسابرسی صورت های مالی

زمانی که شرکت و یا سازمانی بخواهد به صورت های مالی خود اعتبار دهد، از حسابرسی صورت های مالی استفاده می کند. اما اعتبار دهی یعنی چه؟ یعنی یک سری اشخاص مستقل و ذی صلاح تمامی ادعاهای ارائه شده در صورت های مالی را مطابق با معیار های تعیین شده و اصول حسابداری استاندارد بدانند.

حسابرسی عملیاتی

وقتی بخواهیم فعالیت های یک سازمان یا بخش معینی از آن را در راستای اهداف تعیین شده اش، ارزیابی کنیم از حسابرسی عملیاتی استفاده می کنیم. هدف از این کار این است که صرفه اقتصادی در امور مختلف، رعایت شده باشد. در اصل صرفه اقتصادی، کارایی و اثربخشی سیستم حسابرسی کامپیوتری شرکت یا سازمانی به این روش ارزیابی می شود و در صورت لزوم پیشنهاداتی برای اصلاح آن ها ارائه می گردد.

حسابرسی رعایت

در زمان حسابرسی رعایتی، حسابرس به دنبال این است که آیا در امور حسابداری شرکت یا سازمان مربوطه تمامی موارد مربوط به رعایت احکام، سیاست ها، پیمان ها، قوانین و مقررات دولتی و کنترل های داخلی انجام شده است یا خیر. به همین منظور مدیران و مدیران عامل شرکت و سازمان ها، از حسابرسان می خواهند تا این موارد را امور حسابداری و مالی ارزیابی کنند و نتیجه را طی یک گزارش دقیق و معتبر به آن ها ارائه دهند.

حسابرسی داخلی

سازمان هایی به دنبال بهبود عملیات خود هستند، از حسابرسی داخلی استفاده می کنند. این نوع از حسابرسی کاملا مستقل است و یک روش اطمینان بخش و واقع بینانه برای افزایش ارزش و عملیات سازمان است. در این حسابرسی شما با رویکردی سیستماتیک به ارزیابی و بهبود اثربخشی فرایند های سازمان می پردازید و مدیریت ریسک و کنترل سازمان را برای رسیدن به اهداف سازمانی یاری می دهید.

حسابرسی قانونی

زمانی که در هر شرکت و سازمانی اختلافی پیش می آید، از حسابرسی قانونی استفاده می کنند. برای درک بهتر این روش می توانیم آن را با پزشکی قانونی در بخش خدمات درمانی مقایسه کنیم. پس در مواقعی که تقلبی در امور تجاری انجام می شود و یا کارکنان تقلبی در کار خود می کنند، یا خسارت های مالی و تجاری زیادی به شرکت ها وارد می شود و یا میان سهامداران و شرکا اختلاف پیش می آید، این حسابرسی قانونی است که وارد کار می شود.

دوره حسابرس ارشد برای چه افرادی مناسب است؟

شرکت در دوره حسابرس ارشد برای فعالان حوزه حسابداری و امور مالی و بازرگانی انتخاب هوشمندانه ای می باشد. برای ورود به این رشته باید یک سری پیش نیاز های خاص را داشته باشید، که توصیه می کنیم برای اطلاع از آن ها از طریق همین صفحه با مشاورین صبور و آنلاین موسسه آموزش مجازی پارس ارتباط برقرار کنید و اطلاعات کافی را در خصوص ثبت نام و خرید این دوره دریافت کنید.

شما برای شرکت در این دوره باید در زمینه محاسبات و تحلیل اطلاعات آشنایی داشته باشید. اما با اخذ گواهینامه حسابرس ارشد از موسسه آموزش مجازی پارس می توانید مهارت بالا و قابل قبولی در این موارد پیدا کنید. یادتان باشد، از آنجایی که در سال های اخیر بسیاری از امور حسابداری و حسابرسی وابسته به نرم افزار های کامپیوتری شده اند، انتظار می رود افرادی که قصد دارند در این رشته فعالیت کنند، آشنایی و مهارت قابل قبولی در کار با کامپیوتر داشته باشند و نرم افزار های حسابداری را نیز بشناسند.

از طرفی بخشی از کار و فعالیت شما مرتبط با جمع آوری داده های آماری و ارقام است تا به کمک آن ها بتوانید ویژگی ها و مشخصات کسب و کار هایی را ارزیابی و تحلیل کنید. پس این دوره اولا برای علاقه مندان به رشته حسابرسی و ثانیا برای حسابداران و حتی حسابرسانی که می خواهند در کار خود پیشرفت کنند و به دنبال یافتن شغل بهتر با درآمد بیشتر می باشند، نیز گزینه مناسبی است.

در دوره حسابرس ارشد چه مباحثی می آموزید؟

در دوره حسابرس ارشد که در موسسه آموزش مجازی پارس برگزار می شود، می توانید با روش های تعیین حدود و روش های رسیدگی به حساب ها آشنا شوید. علاوه بر این انواع برنامه های حسابرسی و در کل انواح حسابرسی که در بالا به آن ها اشاره کردیم را نیز می توانید در این دوره به طور کامل فرا گیرید. در نتیجه می آموزید چطور یک برنامه برای حسابرسی طراحی کنید و چطور زمان بندی برای آن تعیین کنید.

هر روش حسابرسی یک سری محدودیت ها دارد که شما با حضور در این دوره با آن ها نیز آشنا می شوید. موضوعی که در حسابرسی اهمیت ویژه ای دارد، هدف گذاری در آن است. پس این دوره روش های هدف گذاری در حسابرسی را نیز برای شما عنوان می کند. گزارش های مالی نیز اهمیت زیادی در این حرفه دارند و ضرروی است که آشنایی کاملی با انواع گزارش های مالی داشته باشید و به خوبی بدانید چطور یک گزارش مالی را تکمیل کنید.

علاوه بر موارد بالا، با شرکت در این دوره می توانید کاربرگ های حسابرسی را بشناسید و یاد بگیرید چطور آن ها را تکمیل کنید. بخشی از کار حسابرسان این است که بعد از ارزیابی دقیق حساب ها و یافتن خطاها و ایرادات، بتوانند روش های اصلاحی ارائه دهند، این روش ها را نیز در این  دوره فرا خواهید گرفت.

مسئولیت های یک حسابرس

یک حسابرس باید بتواند به تمامی قسمت های مختلف صورت های مالی رسیدگی کند و برای انجام آن ها زمانبندی دقیقی داشته باشد. بخشی از وظیفه حسابرسان ارشد نیز این می باشد که در طول کار خود به دیگر حسابرسان و دستیاران آن ها آموزش بدهند. همانطور که در بالا هم به آن اشاره کردیم، کاربرگ ها نیز اهمیت ویژه ای در کار حسابرسان دارند و باید بدانند چطور آن ها را تکمیل و ارزیابی کنند.

•    یک حسابرس باید بتواند آمار و اطلاعات را به طور دقیق و صحیح تعبیرو  تفسیر کند.
•    کاملا روی گزارش های مالی و فرایند های آن اشراف داشته باشند.
•    در مباحث ریاضی و فناوری اطلاعات دانش و توانایی کافی داشته باشند. 
•    در حوزه های کلامی و نوشتاری مهارت ویژه ای داشته باشند چرا که باید گزارشات خود را به صورت مکتوب به مدیران عامل ارائه دهند.
•    مهارت های دیریتی و سازمان دهی نیز از جمله مهارت هایی است که یک حسابرس باید در خود تقویت کند و بتواند از آن ها در شرایط کار استفاده کند.
•    علاوه بر این ها، دقت بالا به جزئیات نیز یکی از ویژه های اصلی حسابرسان می باشد که باید بتوانند با همین دقت بالا در گزارشات مالی و حسابرسی هر جزئیاتی را ارزیابی کنند.

برگزارکننده: مرکز آموزش مجازی پارس
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل بسته ی آموزشی

به دلیل تطابق با دانش به روز و مورد تایید استانداردهای جهانی، امکان بروز رسانی و تغییر سرفصل ها وجود دارد.

فصل اول

 • تعیین حدود و روشهای رسیدگی برای  حسابرسی
 • انواع برنامه‌های حسابرسی          
 • چگونگی طراحی کلی برنامه حسابرسی
 • زمان‌بندی‌ اجرا و حدود روشهای‌ حسابرسی‌          
 • نحوه هدف گذاری در برنامه حسابرسی

فصل دوم

 • زمانبندی رسیدگی به صورتهای مالی
 • اصول و قواعد تهیه صورت‌های مالی
 • صورتهای مالی
 • نحوه تایید صحت اطلاعات مندرج در صورت مالی از طریق رسیدگی و قضاوت حرفه‌ای
 • چگونگی تکمیل یک گزارش مالی           
 • نحوه طراحی انواع کاربرگهای حسابرسی
 • چگونگی تکمیل کاربرگ‌های حسابرسی
 • چگونگی ارائه راهکارهای اصلاحی و آموزش به کمک حسابرسان

فصل سوم

 • نظارت بر اجرای درست استانداردهای اجرای عملیات
 • کسب شواهد کافی و قابل اطمینان
 • چگونگی تعیین میزان قابلیت اتکا شواهد و نکات عمده استانداردهاي حسابرسي
 • چگونگی شناسایی حسابهای عمده با توجه به صنعت مورد رسیدگی
 • نکات عمده بر اساس سطح اهمیت جهت گزارشدهی
 • گزارشدهی مالی سنتی و فاصله آن با گزارشدهی نوین
 • نارسائی‌های حسابداری و گزارشدهی مالی مرسوم

مجوزات

حسابرس ارشد

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت مرکز آموزش مجازی پارس محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در پارس