دکوراسیون داخلی در معماری

دوره دکوراسیون داخلی در معماری


دوره دکوراسیون داخلی    دوره ی طراحی دکوراسیون داخلی ، دوره ای  جامع ، فشرده ،  صد درصد کاربردی ، اجرایی و آنلاین است که با توجه به گستردگی موضوع و جنبه های مختلف دوره و همچنین بازار کار مناسب  ، از جایگاه ویژه ای در مهندسی معماری برخوردار می باشد .  طراحی داخلی  ، هنر و دانش  تخصصی طراحی فضای داخلی  یا ساختمان است. طراح داخلی کسی است که این پروژه ها را برنامه ریزی، تحقیق، هماهنگی و مدیریت می کند تا کار بر ، نهایتا به یک محیط زیبا و شیک دست  ...

توضیحات بیشتر...

توضیحات

دوره دکوراسیون داخلی   

دوره ی طراحی دکوراسیون داخلی ، دوره ای  جامع ، فشرده ،  صد درصد کاربردی ، اجرایی و آنلاین است که با توجه به گستردگی موضوع و جنبه های مختلف دوره و همچنین بازار کار مناسب  ، از جایگاه ویژه ای در مهندسی معماری برخوردار می باشد . 
طراحی داخلی  ، هنر و دانش  تخصصی طراحی فضای داخلی  یا ساختمان است. طراح داخلی کسی است که این پروژه ها را برنامه ریزی، تحقیق، هماهنگی و مدیریت می کند تا کار بر ، نهایتا به یک محیط زیبا و شیک دست  می یابد .

 طراحی داخلی یک حرفه چند بعدی است که شامل: 

برنامه ریزی و ارایه پلن، بازرسی محل مورد نظر ،  تحقیق، ارتباط با ذینفعان یک پروژه، مدیریت ساخت و ساز و اجرای طرح است . در گذشته طراحی فضای داخلی به عنوان بخشی از روند ساخت و ساز در نظر گرفته می شد ، اما امروزه خود بحث جداگانه ای دارد که مقوله طراحی داخلی را مطرح می کند 
 
کاربرد حرفه طراحی داخلی بعد از جنگ جهانی دوم بیشتر شد. 

از دهه 1950 تا کنون،دوره های طراحی داخلی در دانشگاه ها و موسسسات معتبر ایجاد شده و از آن دوره تا  به حال ، تمامی افراد خواهان چیدمان چشمگیر و طراحی داخلی  منحصر به فرد منازل ، محیط های کار ،هتل ها ، باغ ها و ... می باشند . 

با توجه به رشد روزافزون و تقاضای زیاد افراد برای یادگیری دوره  دکوراسیون داخلی محیط های زندگی و... به اهمیت و لزوم دوره آموزش طراحی داخلی  پی می بریم . باشد که  موسسه آموزش مجازی پارس با تربیت و آموزش طراحان خاص و متخصص در زمینه دکوراسیون داخلی  واعطای مدرک و  ورود افراد آموزش دیده به  بازار کار سهمی  هر چند کوچک در این مهم داشته باشد . 


دکوراسیون داخلی 

امروزه اکثرافراد تمایل به داشتن خانه و یا محیط کاری شیک و جدیدی دارند . ، اما این مسئله برای تمامی اقشار جامعه میسر نیست ، بنابراین همیشه در زمینه طراحی داخلی نیازمند طراحان حرفه ای و متخصص در این زمینه هستیم . یک طراح حرفه ای باید  با در نظر گرفتن بودجه و سلیقه مالک خانه ، ایده های خلاقانه ارایه دهد ، به نحوی که دکوراسیون داخلی  در بهترین فضای ممکن ایجاد واستفاده شود  .
در طراحی دکوراسیون داخلی ، با توجه به نزدیکی فرهنگ ایرانی با فرهنگ اسلامی استفاده از رنگهای موجود در طرح های اسلیمی *( آبی فیروزه ای ، نارنجی تیره و ... ) در طراحی و چیدمان فضای داخلی خانه ، جایگاه ویژه ای داشته است . استفاده از رنگ ها در طراحی فضای داخلی ، قوانین خاصی دارد که بر مغز و حالات روحی انسان بسیار تاثیر گزار است . 

اصول کلی چیدمان در دکوراسیون 

انتخاب محل مناسب وسایل منزل یکی از جالب ترین و در عین حال پیچیده ترین تصمیمات در نوع چینش دکوراسیون منازل می باشد .
این مساله زمانی پیچیده تر می شود که فضای کوچکی داشته باشیم و بخواهیم آنرا به سبکی خاص و شیوه ای نوین مبلمان کنیم که در این موقعیت می بایست ، با دقت و توجه خاصی ابعاد محیط را مد نظر داشته و چگونگی قرار گرفتن وسایل را مشخص کنیم . 
در اکثر منازل مسکونی سه مکان اصلی وجود دارد که نوع چینش و خاص بودن آن جذابیت خاصی به منزل بخشیده و هر گونه خطایی در نوع چینش آنها فضاهای دیگر را تحت الشعاع قرار داده و از جذابیت آنها می کاهد . 

سبک های دکوراسیون داخلی 

در مقوله ی طراحی دکوراسیون داخلی سبک های متفاوتی وجود دارد که در تمامی مواقع با توجه به کاربری فضا ، میزان بودجه ، سلیقه ی افراد و بسیاری از موارد دیگر می توان از هر کدام از سبکهای دکوراسیون در نوع چینش وسایل پیروی کرد . 
پیروی از یک سبک خاص در ایجاد فضاها و نوع چینش می تواند منجر به ایجاد هماهنگی و جذابیت خاصی در محیط شود . 

سبک مدرن 
امروزه این سبک طرفداران بسیاری در میان اقشار مختلف جامعه دارد . در سبک مدرن استفاده از وسایل خاص و ساده و رنگ های روشن بسیار دیده می شود ، ایجاد فضاهای آرام و خلوت در محیط که تداعی کننده ی آرامش و لطافت خاصی هستند در این مکان ها غالبا به چشم می خورد . استفاده از مبلمان ساده و وسایل تزیینی خاص به تعداد کم از ویژگی های غالب این سبک معماری به شمار می رود . 

سبک دکوراسیون امروزی 
در اغلب موارد بسیار از افراد غیر متخصص در دکوراسیون داخلی سبک مدرن و امروزی را با هم اشتباه می گیرند حال آنکه این دو سبک کاملا متفاوت می باشد . در مقابل سبک مدرن ، سبک امروزی بسیار منعطف بوده و بر هماهنگی رنگ ها و وسایل چیدمان محیط بسیار اصرار می ورزد اما بر استفاده از فرم و یا مدل خاصی تاکید نمی کند . 

سبک دکوراسیون مینیمال 
این سبک معماری طرفداران بسیاری داشته و جلوه ی خاص خود را به محیط می بخشد . این سبک مانند سبک مدرن از سادگی و زیبایی خاصی برخوردار بوده و از شلوغی و نعدد وسایل دوری می کند . استفاده از رنگ های خنثی سفید خاکستری ، آبی روشن و یا مشکی در این سبک بسیار دیده می شود . فضاهای خالی و پنهان به منظور مخفی نگه داشتن اجسام در این سبک بسیار به چشم می خورد . 

سبک دکوراسیون صنعتی 
این سبک معماری در سال های اخیر مخاطبان خاص خود را پیدا کرده و در بسیاری از فضاهای شهری و صنعتی دیده می شود . در بسیاری از معماری های با سبک صنعتی ، از مصالح مورد استفاده در ساخت و ساز و سفت کاری ساختمان استفاده می شود به طوریکه احساس نیمه تمام بودن کار را تداعی می کند . 
سبک دکوراسیون قرون وسطایی 
در این سبک بعضی از عناصر سبک مینیمالیسم به چشم می خورد ، سبک قرون وسطایی حس نوستالژیک را به افراد القا کرده و در بعضی موارد این دو سبک توسط افراد غیر متخصص با هم اشتباه گرفته می شوند . 
سبک دکوراسیون اسکاندیناوی 
این سبک معماری برگرفته از نوع زندگی ساده و بی آلایش مردم شمال اروپاست . در این سبک از مبلمان با رنگ های روشن استفاده شده و نورپردازی در آن جایگاه ویژه ای دارد . عدم استفاده از لوازم دکوری از مشخصه ی بارز این سبک به شمار می رود .
سبک دکوراسیون سنتی 
استفاده از فرش هاو مبلمان کلاسیک در این سبک بسیار به چشم می خورد . استفاده از پارچه های تیره ،مخمل ها ، چوب های تیره و پارچه های ابریشمی یکی از ویژگی های بارز این سبک به شمار می رود . 
 
سبک دکوراسیون انتقالی 
این سبک معماری ترکیبی از سبک دکوراسیون مدرن و سنتی محسوب می شود . وسایل ساده ی شیشه ای و استیل در این سبک بسیار به چشم می خورد . مبلمان با رنگ های تیره و پارچه های باشکوه  در کنار رنگ های خنثی گیرایی خاصی به محیط می بخشد . 
سبک دکوراسیون فرانسوی
این سبک برگرفته از نوع زندگی مردمان کشور فرانسه می باشد . استفاده از رنگ های گرم و ملایم در این سبک بسیار به چشم می خورد . یکی از ویژگی های بارز این سبک استفاده از آجر و ستگ در ساخت نمای داخلی ساختمان می باشد .  
سبک دکوراسیون بوهمیان
این سبک که به سبک کولی وار نیز شهرت دارد ، از هیچ قانون خاصی تبعیت نمی کند . در این سبک دکوراسیون تمامی افراد می توانند بنا به سلیقه ی شخصی خود کلیه ی رنگ ها و عناصر تزیینی را که دوست دارند در کنار هم قرار دهند . 
سبک دکوراسیون هالیودی
این سبک از دکوراسیون قدمت چندانی نداشته و از مبلمان های لوکس و خاص و همچنین عتیقه جات گران قیمت باارزش در آن استفاده می شود . در این سبک استفاده از رنگ های تیره و با شکوه جایگاه خاصی دارد . 


دوره آموزش طراحی دکوراسیون داخلی 


امروزه با توجه به اهمیت مردم به داشتن منزلی شیک و زیبا با داشتن دکوراسیون داخلی خاص و همچنین کاربرد وسیع این حرفه در کلیه ی حیطه های شغلی و پر مخاطب بودن آن ،  دوره ی طراحی دکوراسیون داخلی به یکی از دوره های پرطرفدار در بین کلیه ی افراد جامعه تبدیل شده است .  با توجه به علایق مردم و همچنین کاربردی بودن آن ، مرکز اموزش مجازی پارس اقدام به برگزاری و آموزش دوره طراحی دکوراسیون داخلی نموده است . علاقمندان با شرکت در دوره های آموزشی طراحی دکوراسیون داخلی مرکز آموزش مجازی پارس و همچنین اخذ مدرک طراحی دکوراسیون داخلی بعد از اتمام دوره ، می توانند تبدیل به یک طراح دکوراسیون حرفه ای شوند و شانس ورود خود به بازار کار این حرفه را افزایش دهند .  


 

برگزارکننده: مرکز آموزش مجازی پارس
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل بسته ی آموزشی

به دلیل تطابق با دانش به روز و مورد تایید استانداردهای جهانی، امکان بروز رسانی و تغییر سرفصل ها وجود دارد.

فصل اول طراحی    

 • اصول اولیه درچیدمان    
 • ساختارهای کاربردی وتزئینی    
 • لوازم دائمی و غیر قابل حرکت    
 • تقسیم فضا به مناطق کاربردی    
 • نقطه کانونی در دکوراسیون    
 • بررسی پلان    

فصل دوم چیدمان فضاها    

 • چیدمان و طراحی راهرو    
 • چیدمان اتاق نشیمن    
 • چیدمان آشپزخانه    
 • چیدمان اتاق‌خواب    
 • چیدمان اتاق‌خواب کوچک    
 • چیدمان حمام و دستشویی    
 • چیدمان لوازم دکوری    

فصل سوم نورپردازی    

 • نور پردازی در فضای داخلی    
 • نورهای رنگی    
 • بازتاب نور طبیعی    

فصل چهارم رنگ در چیدمان    

 • معرفی رنگ‌ها و کاربرد آن‌ها در دکوراسیون داخلی    
 • چند نکته کلی برای رنگ دکوراسیون داخلی    

فصل پنجم معرفی سبک‌های مختلف در چیدمان    

 • سبک‌های متداول در چیدمان دکوراسیون داخلی یک فضای کلاسیک    
 • سبك‌های انگلیسی    
 • سبك‌های فرانسوی    
 • سبک دکوراسیون داخلی مدرن    
 •  سبک دکوراسیون داخلی مدرنِ اواسط قرن     
 •  سبک دکوراسیون داخلی مینیمال    
 • سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی    
 •  سبک دکوراسیون معاصر    
 • سبک دکوراسیون داخلی صنعتی    
 •  سبک دکوراسیون داخلی شهری    
 • سبک دکوراسیون داخلی انتقالی یا ترنزیشنال    
 • سبک دکوراسیون داخلی روستایی یا روستیک    
 • سبک دکوراسیون داخلی ژاپنی    
 • سبک دکوراسیون داخلی شابی شیک    
 • ترفندها و نکات مورد نیاز برای اجرای سبک دکوراسیون شابی شیک در منزل    
 • سبک دکوراسیون داخلی وینتیج     

مجوزات

 دکوراسیون داخلی در معماری

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت مرکز آموزش مجازی پارس محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در پارس