حسابداری مالی خدماتی

آموزش حسابداری مالی خدماتی


دوره حسابداری مالی خدماتی   امروزه بسیاری از فعالیت های اقتصادی و تجاری در قالب فعالیت های خدماتی عرضه می شود. در واقع بخش خدماتی و کسب و کارها و شرکت های فعال در آن بسیار گسترده بوده و حجم وسیعی از فعالیت های اقتصادی را به خود اختصاص می دهد. به عنوان مثال یک شرکت مشاوره و یا باربری و حمل و نقل را در نظر بگیرید که هیچگونه محصولی نداشته و فقط در ازای دریافت مبالغی، خدماتی ارائه می دهد.  حساب و کتاب ها و مباحث مالی در این مجموعه ها و شرکت ها بر روی برخی مباحث تمرکز کرده و با ت...

توضیحات بیشتر...

توضیحات

دوره حسابداری مالی خدماتی

 

امروزه بسیاری از فعالیت های اقتصادی و تجاری در قالب فعالیت های خدماتی عرضه می شود. در واقع بخش خدماتی و کسب و کارها و شرکت های فعال در آن بسیار گسترده بوده و حجم وسیعی از فعالیت های اقتصادی را به خود اختصاص می دهد. به عنوان مثال یک شرکت مشاوره و یا باربری و حمل و نقل را در نظر بگیرید که هیچگونه محصولی نداشته و فقط در ازای دریافت مبالغی، خدماتی ارائه می دهد. 


حساب و کتاب ها و مباحث مالی در این مجموعه ها و شرکت ها بر روی برخی مباحث تمرکز کرده و با توجه به ماهیت فعالیت ها، حسابداری مالی را انجام می دهند. دوره حسابداری مالی خدماتی مرکز توسعه آموزش مجازی پارس دوره ای است که در آن حسابداری مالی و به طور ویژه حسابداری مالی خدماتی به عنوان یکی از مهم ترین مهارت های برای فعالیت حسابداران در بخش های مالی این شرکت ها و مجموعه ها به شما آموزش داده خواهد شد.

 

حسابداری مالی و حسابداری مالی خدماتی چیست؟

 

احتمالا شما نیز بارها نام حسابداری مالی را شنیده اید. حسابداری مالی در واقع گونه ای از حسابداری است که با مفاهیم مالی گره خورده  است. اطلاعات و مفاهیم مالی، از مهم ترین اطلاعات مالی مجموعه ها و شرکت ها است که وظیفه حسابداری مالی بررسی این اطلاعات است. حسابداری مالی نوعی از حسابداری است که اطلاعات مالی را در قالب گزارش ها، صورت سود و زیان و ترازنامه جمع آوری، تهیه، تجزیه تحلیل به بخش های مختلف رائه می کند. اطلاعات مالی از مهم ترین اطلاعات شکرت است زیرا بسیاری از تصمیم گیری ها، برنامه ریزی های آینده، تجزیه تحلیل ها و ... بر اساس آن ها انجام می شوند. حسابداری مالی در این میان نوعی از حسابداری است که به طور ویژه جمع آوری، تجزیه و تحلیل و ارائه گزارشات مالی می پردازد. 

 

حسابداری مالی خدماتی نیز همان طور که گفته شد به بررسی اطلاعات مالی در فعالیت های خدماتی و برخی مفاهیم مالی مرتبط با آن و در نهایت گزارش آن ها می پردازد. در انجام این نوع حسابداری ستون های بدهکار و بستانکار دفتر روزنامه و تراز های آزمایشی از حساب ها انجام می شود. در حسابداری مالی خدماتی اطلاعات همه رویدادها و گزارش های مالی جمع آوری شده تا برآورده و تخمین هایی بر روی این داده های اولیه صورت پذیرد. در حسابداری مالی همچنین این داده ها به منظور تعیین مقدار دقیق سرمایه تجزیه تحلیل شده و بدهی ها و دارایی ها نیز محاسبه شده و در این مرحله مد نظر قرار می گیرند. دفتر نویسی، ساماندهی مدارک، صدور سند حسابداری و نگارش دفتر روزنامه نیز از جمله فعالیت هایی است که در حسابداری مالی خدماتی انجام می شود.

 

 

همان طور که احتمالا می دانید، بسیاری از گزارش های حسابداری و بررسی های مالی در دوره های مختلف و زمان دار ارائه می شوند. به عنوان مثال گزارش های ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و یک ساله نیز در حسابداری مالی خدماتی پس از بررسی اطلاعات مالی، ترازهای آزمایشی و داده های اولیه به صورت دوره ای ارائه می شوند.
از جمله دیگر فعالیت ها در حسابداری مالی خدماتی نیز می توان به تهیه کار برگ به منظور نمایش سود، زیان و ترازنامه همچنین ثبت تعدیلات، اصلاح حساب های معین و تهیه حساب های دائمی اشاره کرده که به صورت دوره ای انجام می شود. 

 

حسابداری مالی خدماتی به دنبال چیست؟

 

حسابداری مالی و حسابداری مالی خدماتی به دنبال  پیگیری، ثبت و گزارش معاملات مالی از طریق صورت های مالی و حسابداری است. این حسابداری ها عملکرد تجاری کسب و کار یا سازمان را در یک بازه زمانی مشخص بررسی کرده و اطلاعات دریافتی را در قالب صورت های مالی ثبت و گزارش می کنند.

به طور کلی می توان گفت دوره حسابداری مالی خدماتی پارس دوره ای است که دانش پژوهان با شرکت در آن می توانند توانایی های لازم در تهیه و تنظیم گزارش های مالی مختلف، ثبت فعالیت های مالی در دفاتر حسابداری و تهیه تراز آزمایشی، تنظیم کاربرگ، اصلاح حساب ها و بستن حساب ها را فرا گیرند.

 

دوره حسابداری مالی خدماتی چیست؟

 

همان طور که احتمالا می دانید حسابداری از رشته هایی است که بسیار گسترده و متنوع بوده و گرایش های بسیاری را در دل خود جای داده است. با توجه به این گستردگی و تنوع، دوره های مختلف عمومی و خصوصی بسیاری در این رشته برگزار می شود. برخی از این گرایش ها نسبت به سایر آن ها کمتر شناخته اند و یا حتی ناشناخته اند.  از جمله آن ها می توان به حسابداری مالی خدماتی اشاره کرد که با توجه به اهمیت خود، آن چنان که می بایست مورد توجه قرار نگرفته است. 

مرکز توسعه آموزش مجازی پارس با توجه به اهمیت حسابداری، نیازهای موجود و ماموریت اصلی خود مبنی بر آموزش و پژوهش، اقدام به برگزاری دوره حسابداری مالی خدماتی کرده است. در این دوره، دانش پژوهان و متقاضیان با اصول حسابداری مالی خدماتی آشنا شده و در کنار دانش این حوزه، مهارت های لازم برای فعالیت در آن نیز را فرا می گیرند. دوره حسابداری مالی خدماتی، دوره ای کامل و جامع برای آشنایی و فراگیری دانش حسابداری مالی خدماتی و تسلط بر این حوزه کمتر شناخته شده است.

 

در دوره حسابداری مالی خدماتی چه مواردی آموزش داده خواهد شد؟

 

حسابداری مالی خدماتی یکی از آموزش ها و دروس پایه حسابداری عمومی است. دانش پژوهان با شرکت در این دوره با اصول و مفاهیم حسابداری آشنا شده و مهارت های مختلف حسابداری را فرا گرفته و همچنین نحوه به کار گیری ابزارهای مختلف حسابداری به منظور صدور اسناد، تهیه و تنظیم دفاتر مالی و گزارش های مالی شرکت ها و کسب و کارهای خدماتی را می آموزند.

آشنایی با حسابداری، معادله اساسی حسابداری، تجزیه و تحلیل و ثبت حساب ها، ثبت رویداد های مالی در مدارک و دفاتر حسابداری، سرمایه داری مجدد و برداشت، طبقه بندی اطلاعات مالی در گزارش ها، تهیه صورت های مالی، بستن حساب ها، سند افتتاحیه، ثبت وقایع مالی در دفتر روزنامه، دفتر کل و دفتر معین و تعریف انواع حساب ها از جمله آموزش ها و مفاهیمی است که در دوره حسابداری مالی خدماتی مرکز توسعه آموزش مجازی پارس به شما آموزش داده خواهد شد. 

 

دوره حسابداری مالی خدماتی مختص چه کسانی است؟

 

همه می توانند در این دوره شرکت کرده و دانش لازم حسابداری مالی و حسابداری مالی خدماتی را فرا گیرند، اما این دوره می تواند به طور ویژه برای افراد زیر مفید واقع شود:

 • دانشجویان رشته های مالی و حسابداری
 • فارغ التحصیلان رشته های مالی و حسابداری 
 • کارمندان بخش های مالی و حسابداری شرکت های مختلف 
 • مدیران بخش های مختلف شرکت ها برای نظارت دقیق بر بخش مالی یا حسابداری تحت مدیریت خود
 • مدیران و معاونان سازمان ها و کسب و کارها برای آشنایی و تسلط بر حسابداری و نظارت بر بخش های مالی سازمان
 • فارغ التحصیلان از رشته های غیره و
 • کلیه علاقه مندان و دوست داران رشته های حسابداری و مالی

 

بازار کار حسابداری مالی خدماتی

 

همان طور که احتمالا تا کنون متوجه شده اید، دو نکته مهم در مطالب وجود داشت. نکته اول اینکه حسابداری مالی خدماتی یک از گرایش های کمتر شناخته شده ولی مهم حسابداری است. نکته دوم هم اینکه این نوع حسابداری در فعالیت های خدماتی و کسب و کارهای مرتبط به آن کاربرد فراوان دارد. شرکت ها و سازمان های بسیاری امروزه فعالیت های خود را سمت ارائه خدمات پیش می برند و هر ساله  نیز شرکت ها و کسب و کارهای بسیاری در این حوزه به وجود می آیند.

 از این رو بازار کار حسابداری مالی خدماتی به شکل قابل توجهی در دنیای امروزی در حال افزایش بوده و سازمان ها و شرکت های مختلف به دنبال جذب حسابداران خدماتی در مجموعه خود هستند. از این رو می توان گفت حسابداری مالی خدماتی از حوزه هایی است که در آینده نه چندان دور رشد خوبی داشته و نیاز به دانش آن در بسیاری از کسب و کارها و سازمان ها محسوس خواهد بود. دوره حسابداری مالی خدماتی دوره ای است که علاقه مندان به این حوزه می توانند با شرکت در آن آموزش های لازم در زمینه جمع‌ آوری، دسته ‌بندی، ثبت، خلاصه سازی و ارائه گزارش‌ های مالی و صورت ‌های مالی را فرا گرفته و خود را برای فعالیت در سازمان ها و ارگان های مختلف آماده کنند.

 

چرا پارس؟

 

مرکز توسعه آموزش مجازی پارس مختفر است در مسیر رشد علم و دانش در کشور، خصوصا حوزه حسابداری و گرایش های متنوع آن، دوره حسابداری مالی خدماتی را با بالاترین کیفیت و محتوای آموزشی در اختیار متقاضیان و علاقه مندان به علم حسابداری قرار می دهد. لازم به ذکر است این دوره در قالب بسته آموزشی فیزیکی و محتوای آنلاین بوده و دانش پژوهان می توانند بدون محدودیت زمانی و مکانی به محتوای آموزشی و مطالب خود دسترسی داشته باشند. همچنین در پایان این دوره، مدرک حسابداری مالی خدماتی به دانش پژوهان ارائه خواهد شد. با استفاده از گواهینامه حسابداری مالی خدماتی می توانید در بخش های مالی و حسابداری شرکت های بزرگ و کوچک مشغول به کار شده و با استفاده از آن همچنین می توانید ارتقای شغلی و افزایش درآمد نیز داشته باشید. 
  
 

برگزارکننده: مرکز آموزش مجازی پارس
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل بسته ی آموزشی

به دلیل تطابق با دانش به روز و مورد تایید استانداردهای جهانی، امکان بروز رسانی و تغییر سرفصل ها وجود دارد.

فصل اول

 • تعاریف و مفاهيم حسابداری 
 •    تعاریف و مفاهيم حسابداری (اصول – مفروضات – تاریخچه حسابداری)
 • انواع گزارشهاي مالي    گزارشهاي مالي میان دوره ای- و انواع ترازهای آزمایشی
 • حسابداری واحدهای خدماتی  
 •  آنالیز پروسه حسابداری از ابتدا تا بستن حسابها (پروسه رسیدگی دفاتر قانونی و نحوه تحریر آن)

فصل دوم

 • چگونگي ثبت وقايع مالي
 • چگونگي ثبت وقايع مالي شامل صدور سند،  دفتر روزنامه، دفتر كل و دفتر معين و نحوه تحریر دفاتر قانونی
 • حسابداری: وجوه نقد و بانک – حسابها و اسناد دریافتنی – استهلاک دارایی های ثابت  
 •  حسابداری: وجوه نقد و بانک – حسابها و اسناد دریافتنی – استهلاک دارایی های ثابت
 • تهيه صورتهاي مالي نهايي
 • تهيه صورتهاي مالي نهايي، بستن حسابها، سند افتتاحيه، ترازهای آزمایشی
 • اثرات وقايع مالي بر روي فرمول ترازنامه و تعریف انواع حسابها و ماهیت آنها 

فصل سوم 

 • نحوه تهیه گزارشات مالی
 • آموزش بستن حسابهای دایمی و صدور سند افتتاحیه سالهای بعد
 • چرخه کامل حسابداری شرکت های بازرگانی
 • طراحی کدینگ و ساختار حسابها
 • آنالیز پرسه خرید
 • آنالیز پروسه فروش
 • آنالیز پروسه خزانه داری
 • آنالیز پروسه هزینه و درآمد
 • آنالیز هزینه انبار
 • آنالیز پروسه حقوق و دستمزد
 • مالیات بر ارزش افزوده
 • مدیریت اسناد

 

مجوزات

حسابداری مالی خدماتی

۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت مرکز آموزش مجازی پارس محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در پارس