دوره آموزشی مترجمی زبان انگلیسی مقدماتی

آموزش مترجمی زبان انگلیسی مقدماتی


  اهمیت یادگیری و آموزش زبان انگلیسی  امروزه زبان انگلیسی ،زبان متداول بیش از 380 میلیون شهروند در کشورهای آمریکا ، بریتانیا ،کانادا و استرالیا می باشد . اضافه بر این به دلیل نفوذ علمی ، سیاسی، فرهنگی و ... به صورت گسترده بسیاری از افراد ، زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود انتخاب کرده اند . در حال حاضر میلیونها نفر در سراسر جهان در حال یادگیری زبان انگلیسی می باشند تا بتوانند بسیاری از نیازهای خود در زمینه های ذکر شده را رفع نمایند .  جهان امروزی دنیای ارتباطات است ....

توضیحات بیشتر...

توضیحات

 

اهمیت یادگیری و آموزش زبان انگلیسی 

امروزه زبان انگلیسی ،زبان متداول بیش از 380 میلیون شهروند در کشورهای آمریکا ، بریتانیا ،کانادا و استرالیا می باشد . اضافه بر این به دلیل نفوذ علمی ، سیاسی، فرهنگی و ... به صورت گسترده بسیاری از افراد ، زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود انتخاب کرده اند . در حال حاضر میلیونها نفر در سراسر جهان در حال یادگیری زبان انگلیسی می باشند تا بتوانند بسیاری از نیازهای خود در زمینه های ذکر شده را رفع نمایند . 

جهان امروزی دنیای ارتباطات است . امروزه برای ایجاد تعاملات و ارتباطات انسانی و استفاده از تمامی امکانات دنیای مدرن ، یکی از حیاتی ترین نیاز های انسان فراگیری و آشنایی با یک زبان مشترک و بین المللی می باشد. در حال حاضر زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی و مشترک جهانی در سطح بین الملل به منظور برقراری ارتباط و ایجاد تعاملات انسانی به کار می رود .  


دلایل اهمیت زبان انگلیسی و یادگیری آن 

تسلط بر زبان انگلیسی شانس اشتغال افراد در کلیه ی زمینه های کاری را افزایش می دهد چرا که یکی از امتیازات مورد نظر کار فرمایان اشراف کامل بر زبان انگلیسی می باشد. زبان انگلیسی ، زبان گفتاری بین المللی در سطح جهان است که از هر 10 نفر ، 2 نفر قادر هستند به زبان انگلیسی صحبت کنند . استفاده از کامپیوتر و وسایل نظیر آن مستلزم تسلط بر زبان انگلیسی است چرا که زبان اصلی اینترنت و کامپیوتر ها انگلیسی است و حدودا 80 درصد از نرم افزار های کامپیوتری با زبان انگلیسی طراحی شده اند . 

 • تسلط بر زبان انگلیسی باعث افزایش مهارت های برقرای ارتباط با افراد می شود . 
 • آموزش و یادگیری بسیاری از فنون و علوم نیازمند تسلط بر زبان انگلیسی است . 
 • فراگیری زبان انگلیسی نسبت به سایر زبانها آسانتر است . 
 • تحصیل و تحقیق در بسیاری از زمینه های علمی نیازمند تسلط بر زبان انگلیسی است . 
 • اکثریت سمینارها و همایش های علمی در سطح جهان با زبان انگلیسی ارایه می شود .
 • تسلط کافی بر زبان انگلیسی باعث تقویت و افزایش اعتماد به نفس افراد می شود . 


یکی دیگر از دلایل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی ، کاربرد آن در مسافرتهای خارجی می باشد که باعث افزایش سطح کیفی سفر می شود . با شرکت در دوره های آموزش مجازی پارس به صورت تخصصی در زمینه های مترجمی و آموزشی زمینه ی تدریس زبان و اشتغال برای دانش پذیران را فراهم می شود . دانشمندان معتقدند که فراگیری زبان کمک شایانی به تقویت نیمکره ی راست مغز کرده و قدرت خلاقیت را افزایش می دهد. زبان انگلیسی امروزه از نظر تعداد کاربران پس از زبان چینی و اسپانیایی سومین زبان بین المللی جهان است . با توسعه ی روند جهانی ارتباطات ، تجارت بین الملل و آموزش علوم و فنون جدید به زبان انگلیسی ارایه می شود و عدم تسلط بر این زبان برابر با عدم حیات و تداوم آن در دنیای مدرن می باشد . 


گرایش های زبان انگلیسی در دانشگاه

 زبان انگلیسی در دانشگاه چهار گرایش آموزشی دارد که عبارتند از : ادبیات زبان انگلیسی ، دبیری زبان انگلیسی ، مترجمی زبان انگلیسی و زبانشناسی 

 • گرایش ادبیات زبان انگلیسی به آشنایی دانشجویان به ادبیات زبان انگلیسی می پردازد . بررسی و نقد متون ادبی ، شعر ،رمان ، نمایشنامه و ...از قسمت های اصلی این گرایش محسوب می شود . 
   
 • گرایش دبیری زبان انگلیسی ، این رشته به تحقیق و بررسی در مورد اصول یادگیری زبان پرداخته ، موانع یادگیری زبان را بررسی کرده و راه حل هایی نیز ارایه می دهد . 
   
 • گرایش زبان شناسی ، این گرایش به چگونگی ایجاد واژه ها و کلمات و همچنین بن های واژه ها و ترکیب آنها با کلمات لاتین و ایجاد کلمه های جدید می پردازد . 
   
 • گرایش مترجمی زبان انگلیسی ،این گرایش به ترجمه ی متون از زبان انگلیسی به فارسی و بالعکس می پردازد . این رشته در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد در بیشتر دانشگاه ها و مراکز آموزشی ارایه می شود . 

مرکز آموزش مجازی پارس ارایه دهنده ی دوره ی آموزشی مترجمی زبان انگلیسی در سطوح مقدماتی و پیشرفته بوده و ضمن اعطای مدرک معتبر در پایان دوره ، مهارت های لازم در زمینه ی ترجمه را به دانشپذیران آموزش می دهد . ارایه ی دروس دوره ی مترجمی زبان انگلیسی در مراکز آموزشی و دانشگاه ها به اهداف خاصی تدوین و تنظیم شده که عبارتند از : 

1)    تسلط کافی بر مهارت های چهار گانه ی آموزش زبان انگلیسی ( درک مطلب ، خواندن ، نوشتن ومکالمه )
2)    آشنایی و تسلط بر فنون و تکنیک های ترجمه و بازنویسی و ویرایش ترجمه به صورت شفاهی و کتبی  

دروس مترجمی زبان انگلیسی به سه قسمت دروس عمومی ، تخصصی و تخصصی اصلی تقسیم می شود که دروس عمومی آن در تمامی گرایش های زبان انگلیسی مشترک می باشد . دروس تخصصی ترجمه شامل اصول و روش های ترجمه ، ترجمه ی مقدماتی ، ترجمه ی پیشرفته ، ترجمه ی انفرادی و ... می باشد که در سطح مقدماتی آن کلیه ی اصول ترجمه به ساده ترین شکل ممکن به دانش پذیران ارایه می شود . در سطوح پیشرفته ی دوره ی مترجمی زبان انگلیسی ، ترجمه ی متون ادبی ، پیچیده ، مرکب و طولانی آموزش داده می شود .  

بازار کار مترجمین زبان انگلیسی 

اصلی ترین مرکز جذب مترجمین زبان انگلیسی ، وزارت امور خارجه قلمداد می شود که بسیاری از مترجمین حرفه ای و مسلط در این حیطه مشغول به فعالیت هستند که این سازمان سالانه خواهان تعداد بیشتری از مترجمین فعال می باشد . 

 • تاسیس دارالترجمه ی رسمی و ثبت شرکت به اسم مترجم پذیرفته شده در آزمون مترجم رسمی
 • اشتغال در صدا و سیما ،ترجمه ی فیلمها و سریال های خارجی ، خبر گزاری صدا و سیما و ....
 • ترجمه ی کتاب ها و مقالات خارجی و انتشارآنها 
 • اشتغال در زمینه ی تدریس زبان انگلیسی و فنون ترجمه و ...
 • امکان ترجمه همزمان و شفاهی در سخنرانیها و همایش ها و..

وضعیت اشتغال مترجمین زبان انگلیسی در برخی کشورهای جهان از جمله آمریکا و استرالیا به شرح زیر است : 

 • در آمریکا بین سال های 2010 تا 2020 رشد اشتغال مترجمین زبان انگلیسی حدود 42 درصد افزایش می یابد .
 • در استرالیا نیز نسبت به 5 سال گذشته استخدامین این رشته رشد 36 درصدی داشته است . 
 • دوره ی مترجمی زبان انگلیسی 

 
مر کز آموزش مجازی پارس برگزار کننده ی دوره ی مترجمی زبان انگلیسی در سطوح مقدماتی و پیشرفته بوده ضمن اعطای مدرک معتبر دوره ، تمامی اصول و فنون ترجمه ی متون و دستور زبان انگلیسی و اصطلاحات را در اختیار دانش پذیران قرار می دهد . این دوره ها در قالب بسته های آموزشی و آنلاین ارایه شده وضمن صرفه جویی در زمان و هزینه ، شرکت در دوره های مجازی مترجمی زبان انگلیسی ،هیچ مانعی برای افراد شاغل ایجاد نمی کند . علاقمندان با گذراندن دوره ی مقدماتی مترجمی زبان انگلیسی و کسب دانش و مهارت مورد نیاز پس از اخذ مدرک معتبر می توانند برای شرکت در دوره های پیشرفته ی مترجمی زبان انگلیسی اقدام نمایند . 

برگزارکننده: مرکز آموزش مجازی پارس
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل بسته ی آموزشی

به دلیل تطابق با دانش به روز و مورد تایید استانداردهای جهانی، امکان بروز رسانی و تغییر سرفصل ها وجود دارد.

 • Becomin Translator
 • Idioms and Metaphorical Expressions in Translation
 • Basic Grammar
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت مرکز آموزش مجازی پارس محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در پارس