نرم افزار ترسیم به کمک رایانه(CATIA)

دوره نرم افزار CATIA


دوره نرم افزار ترسیم به کمک رایانه  CATIA عصر، عصر نرم افزار ها و کار با کامپیوتر است. کمتر کسی این روزها برای انجام کارهایش دست به قلم و کاغذ می زند. مساله طراحی هم از این واقعیت دور نمانده است و بسیاری از طراحان ترجیح می دهند از سیستم های رایانه ای برای این کار استفاده کنند تا نه تنها سرعت کارشان بالاتر برود، بلکه با دقت جزئیات را ترسیم کنند. امروز به کمک همین نرم افزار های طراحی دیگر نیازی به ساعت ها تحلیل و ارزیابی و طراحی دستی از زوایای مختلف نیست. با این نرم افزارها شما خیلی راحت م...

توضیحات بیشتر...

توضیحات

دوره نرم افزار ترسیم به کمک رایانه  CATIA

عصر، عصر نرم افزار ها و کار با کامپیوتر است. کمتر کسی این روزها برای انجام کارهایش دست به قلم و کاغذ می زند. مساله طراحی هم از این واقعیت دور نمانده است و بسیاری از طراحان ترجیح می دهند از سیستم های رایانه ای برای این کار استفاده کنند تا نه تنها سرعت کارشان بالاتر برود، بلکه با دقت جزئیات را ترسیم کنند. امروز به کمک همین نرم افزار های طراحی دیگر نیازی به ساعت ها تحلیل و ارزیابی و طراحی دستی از زوایای مختلف نیست. با این نرم افزارها شما خیلی راحت می توانید هر مدلی را با ریز ترین جزئیات طراحی کنید و بدون ریسک به تولید واقعی آن بپردازید.

یکی از این نرم افزارهایی که در میان طراحان کاربرد زیادی دارد، نرم افزار CATIA می باشد. دوره نرم افزار ترسیم به کمک رایانه (CATIA)، توسط مرکز توسعه آموزش مجازی پارس ارائه شده است و سعی کرده از صفر تا صد این نرم افزار را برای علاقه مندان در قالب بسته های آموزشی مجازی آموزش دهد. اگر شما هم علاقه مند به استفاده و یادگیری این نرم افزار هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر درباره ماهیت این دوره و کاربرد های نرم افزار CATIA بدانید...

نام نرم افزار CATIA مخفف عبارت Computer Aided Three-dimensional Interactive Application می باشد و به جرات می توان گفت یکی از قدرتمندترین نرم افزار ها در حوزه طراحی، مهندسی و تحلیل و ساخت و تولید می باشد. اصالت نرم افزار CATIA فرانسوی است و محیط مدل سازی آن جامع و کامل است که می تواند بسیاری از نیازهای طراحان را برطرف کند. در واقع شما به کمک این نرم افزار می توانید به راحتی تمامی مراحل طراحی را تا ساخت و تولید پیش ببرید و در هزینه های خود به طور چشم گیری کم کنید.

در دوره نرم افزار ترسیم به کمک رایانه CATIA چه مباحثی می آموزید؟

در سال های گذشته شاهد تغییرات و تحولات زیادی در حوزه های مهندسی مکانیک بوده ایم و همه این تغییرات باعث شده است تمامی مهندسان خودشان را ملزم به یادگیری نرم افزار های مختلفی کنند. از جمله این نرم افزارها CATIA است که شما با شرکت در دوره نرم افزار ترسیم به کمک رایانه CATIA می توانید به طور کامل با آن آشنا شوید. بنابراین اگر در یکی از حوزه های مهندسی تحصیل می کنید و یا قصد دارید، در این کار پیشرفت کنید، یادگیری نرم افزارهایی مانند CATIA واجب است.

هدف از برگزاری دوره نرم افزار ترسیم به کمک رایانه CATIA، این است که آشنایی کاملی با محیط این نرم افزار داشته باشید و در نهایت بتوانید به کمک آن مدل های مختلفی را طراحی کنید و به مرحله اجرا برسانید. در کل در این دوره شما با موضوعات زیر آشنا می شوید:

 • آشنایی با ترسیم در CATIA
 • آشنایی با دستورات Sketcher
 • آشنایی با روش های ساختن صفحه های مجازی

از آنجایی که این دوره در قالب بسته های آموزشی مجازی است، می تواند یک راه میانبر برای شما در یادگیری این نرم افزار باشد چرا که در وقت و هزینه های تان صرفه جویی می کند. به هر حال با شرکت در این دوره با نرم افزار CATIA به طور کامل آشنا می شوید و محیط های مدل سازی آن را می شناسید. در نرم افزار CATIA دو نوع محیط مدل سازی وجود دارد: Mechanical Design و Shape، که در این دوره هر دو را به طور کامل خواهید آموخت.

در ادامه نیز محیط های طراحی دو بعدی را خواهید آموخت و با جعبه ابزار پروفایل آشنا می شوید. بعد از اینکه به طور کامل با طراحی دو بعدی آشنا شدید، وارد یادگیری طراحی سه بعدی خواهید شد. این دوره، یک دوره چهل ساعته است و از نظر جامع بودن و استاندارد بودن، در بهترین حالت می باشد و می توانید با خیال راحت به آموزش های آن اعتماد کنید. در نهایت نیز یک گواهینامه معتبر از این موسسه دریافت می کنید که به واسطه اعتبار آن در هر شرکت و اداره دولتی و خصوصی می توانید استخدام شوید و کسب درآمد کنید.

نرم افزار CATIA چه کاربردهایی دارد؟

نرم افزار CATIA یکی از نرم افزارهایی است که شما را در هر مدل سازی همراهی می کند و از پس هر پروژه طراحی برمی آید. اهمیت این نرم افزار برای صنایع بزرگی چون کشتی سازی، هواپیما سازی، خودرو سازی، لوازم خانگی، معماری و عمران بیش از همه به چشم می خورد. همانطور که در بالاتر هم گفتیم، به کمک نرم افزار CATIA هم می توانید طراحی های دو بعدی انجام دهید و هم سه بعدی و فرقی نمی کند مدلی که می خواهید طراحی کنید، چقدر پیچیده باشد، به کمک این نرم افزار می توانید ریز ترین جزئیات را نیز در طراحی خود اعمال کنید. بد نست بدانید شرکت هایی مانند بوئینگ، فورد و نیسان و آئودی نیز از نرم افزار CATIA برای طراحی محصولات خود استفاده می کنند. پس به عنوان یک مهندس ضروری است که چنین نرم افزار مشهور و کاربردی را بشناسید و کار با آن را بلد باشید.

مهندسین مکانیک نیز می توانند به کمک این نرم افزار قدرتمند سیستم های هیدرولیکی، الکتریکی و غیره را طراحی کنند و به تجزیه و تحلیل آن ها بپردازند. علاوه بر این طراحی قالب و شبیه سازی نیز بخش مهمی از وظایف و کاربردهای نرم افزار CATIA است. حتی می توانید از این نرم افزار برای مدیریت پروژه های مختلف هم استفاده کنید که همه این ها را در دوره نرم افزار ترسیم به کمک رایانه CATIA در موسسه آموزش مجازی پارس به طور کامل خواهید آموخت. شاید بتوانیم امکانات و ویژگی های نرم افزار CATIA را در موارد زیر خلاصه کنیم:

 • نرم افزاری کاربر پسند
 • مناسب برای طراحی و مونتاژ قطعات، سازه های مختلف، کارخانه ها و انواع قطعات
 • دارای قابلیت شبیه سازی حرفه ای
 • دارای قابلیت ساخت مدل های مرکب سطحی و حجمی
 • مناسب برای تحلیل المان
 • دارای قابلیت قالب سازی و ماشین کاری
 • مناسب برای طراحی مسیر های لوله کشی
 • محیط استفاده ساده

بازار کار نرم افزار CATIA چطور است؟

تا اینجا دریافتید که نرم افزار کتیا (CATIA) یکی از قدرتمندترین و متداول ترین نرم افزارهای مهندسی برای طراحی و مدل سازی است که تقریبا در هر صنعتی از ریز و درشت کاربرد دارد. بسیاری از کارشناسان از نرم افزار کتیا تحت عنوان غول طراحی یاد می کنند و به همین دلیل است که هر کجا که ادعا کنید روش کار با این نرم افزار را بلد هستید، نان تان در روغن است. حتی در ایران شرکت های خودروسازی سایپا و ایران خودرو نیز از این نرم افزار برای طراحی محصولات شان استفاده می کنند.

بنابراین با شرکت در این دوره و اخذ مدرک معتبر دوره نرم افزار ترسیم به کمک رایانه CATIA خواهید توانست در شرکت ها و کارخانجات مهم و بزرگی مشغول به کار شوید. این نرم افزار هر نیاز مهندسی را می تواند برطرف کند، بنابراین با یادگیری آن هر کاری را می توانید انجام دهید و مطمئن باشید هیچ وقت کارتان روی زمین نمی ماند. این اعتماد و اطمینان را نیز می توانید با توجه به مهارت های خود در استفاده از نرم افزار کتیا به کارفرمای خود هم بدهید و او را قانع کنید که شما برای کار طراحی بهترین هستید، چرا که قدرتمند ترین نرم افزار جهان را به طور کامل می شناسید.

دوره نرم افزار ترسیم به کمک رایانه CATIA مناسب چه افرادی است؟

تا به اینجا گفتیم نرم افزار کتیا یکی از مهمترین ترین و کاربردی ترین نرم افزارها در حوزه های مهندسی است. هر مهندسی در هر رشته و تخصصی که هست، لازم است با این نرم افزار آشنا باشد تا از اعتبار بیشتری در کار خود بهره مند شوید. پس فرقی نمی کند شما مهندس مکانیک هستید یا کامپیوتر و یا حتی مهندس برق، به هر حال آشنایی با نرم افزار کتیا برای تمام مهندسین نیاز است. اما نمی توان گفت که فقط مهنس ها باید این نرم افزار را یاد بگیرند.

اگر خوش ذوق و خلاقیت هستید و علاقه مند کارهای طراحی می باشید، یادگیری نرم افزار کتیا می تواند یک نقطه مثبتی در کارنامه شما باشد که به واسطه آن با مهارت خود به کمک مهندسین در رشته های مختلف بپردازید. در بسیاری از شرکت و کارخانجات، مدیران و کارفرمایان به دنبال افرادی هستند که با نرم افزار کتیا آشنایی داشته باشند بتوانند طرح ها و مدل های مورد نظر آن ها را طراحی کنند. بنابراین اگر حتی رشته تخصصی تان مهندسی نباشد، مهارت کار با نرم افزار کتیا به کارتان می آید.

در کل برای رسیدن به موفقیت اولین و مهمترین کاری که باید انجام دهید، یادگیری و تداوم است، از آنجایی که مرکز توسعه آموزش مجازی پارس هم دغدغه خود را آموزش جوانان و مهارت آموزی قرار داده است، سعی کرده در این مسیر تمام تلاش خود را بکند و با ارائه دوره های مختلف و کاربردی که بازار کار آن ها نیز همیشه داغ است، بسته های آموزشی مجازی را تدوین کند تا به دانش پذیران کمک کند ضمن مهارت آموزی و اخذ مدرک معتبر، در وقت و هزینه های شان صرفه جویی کنند. چرا که ما در عصر سرعت و فناوری زندگی می کنیم و برای اینکه از دیگران عقب نمانیم لازم است با سرعت جهان پیش برویم... پس در صورتی که هر گونه سوالی درباره این دوره دارید، می توانید از طریق همین صفحه و به واسطه چت آنلاین با مشاورین و کارشناسان موسسه آموزش مجازی پارس، ارتباط برقرار کنید...

برگزارکننده: مرکز آموزش مجازی پارس
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل بسته ی آموزشی

به دلیل تطابق با دانش به روز و مورد تایید استانداردهای جهانی، امکان بروز رسانی و تغییر سرفصل ها وجود دارد.

مقدمه    

فصل اول    

 • معرفی نرم افزار کتیا    
 •  محیط های مدلسازی Mechanical Design    
 •  محیط های مدل‌سازی سطوح Shape    
 •  محیط های مربوط به تحلیل المان محدود Analysis    
 •  Plant    
 •  محیط های ماشینکاری Machining    
 • محیط های طراحی و تحلیل مکانیزمها Digital Makeup    
 • Equipment & System Engineering    
 • Ergonomics Design & Analysis    
 •  Knowledge ware    
 • زیر مجموعه های shape    

فصل دوم    

 • محیط طراحی دوبعدی (اسکچر)    
 • جعبه ابزار پروفایل    

فصل سوم    

 • محیط طراحی سه بعدی (Part Design)    
 • جعبه ابزار Sketch Based Features    
 • جعبه ابزار Dress Up Features    
 • نوار ابزار Patterns    

فصل چهارم    

 • محیط مونتاژ (Assembly)    

فصل پنجم    

 • محیط سطح سازی (Generative Shape Design)    
 • نوار ابزار Volume    
   

71

مجوزات

 
   
   
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت مرکز آموزش مجازی پارس محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در پارس