مهارت های فروش اینترنتی خدمات گردشگری

دوره مهارت های فروش اینترنتی خدمات گردشگری


دوره مهارت های فروش اینترنتی خدمات گردشگری دوره مهارت های فروش اینترنتی خدمات گردشگری | در پنجاه سال گذشته بروز تحولات گسترده در زمینه کامپیوتر و ارتباطات، تغییرات عمده ای را در عرصه های متفاوت حیات بشری به دنبال داشته است. انسان همواره از فناوری استفاده نموده و کارنامه حیات بشری را از ابداع اطلاعات جدید و ارتباطات پر کرده است. همان طور که می دانید دنیای ارتباطات و تولید اطلاعات به سرعت در حال تغییر بوده و ما امروزه شاهد همگرایی آنان بیش از گذشته با یکدیگر هستیم. این در حالی است که این علم در...

توضیحات بیشتر...

توضیحات

دوره مهارت های فروش اینترنتی خدمات گردشگری

دوره مهارت های فروش اینترنتی خدمات گردشگری | در پنجاه سال گذشته بروز تحولات گسترده در زمینه کامپیوتر و ارتباطات، تغییرات عمده ای را در عرصه های متفاوت حیات بشری به دنبال داشته است. انسان همواره از فناوری استفاده نموده و کارنامه حیات بشری را از ابداع اطلاعات جدید و ارتباطات پر کرده است. همان طور که می دانید دنیای ارتباطات و تولید اطلاعات به سرعت در حال تغییر بوده و ما امروزه شاهد همگرایی آنان بیش از گذشته با یکدیگر هستیم. این در حالی است که این علم در تمامی منابع ریشه دوانده و تاثیرات بیش از حد خود را در سایر علوم نمایش داده است و همچنین اطلاعات را به سرعت و در زمانی غیر قابل تصور به اقصی نقاط جهان منتقل و در دسترس متقاضیان قرار می‌دهد. در کنار همه اینا تعاریف، فناوری اطلاعات و گردشگری در مسیر هم قرار گرفته اند و صنعت توریست را بیش از قبل پر بار کرده اند.

دوره مهارت های فروش اینترنتی خدمات گردشگری

همچنین صرف نظر از تعاریف متنوع و دامنه وسیع کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در قسمت های مختلف زندگی بشری، دسترسی سریع به اطلاعات و انجام امور بدون در نظر گرفتن فواصل جغرافیایی و فارغ از محدودیت های زمانی محوری ‌ترین و مهم ترین دستاورد این فناوری به شمار می رود. به دلیل وجود نیاز به فناوری اطلاعات و گردشگری، موسسه آموزش مجازی پارس دوره ای را تحت عنوان دوره مهارت های فروش اینترنتی خدمات گردشگری ارائه کرده است و دانش پذیران را از دانش اساتید خبره آن بهره مند می سازد.

 

اهمیت ارتباطات در فروش اینترنتی خدمات اینترتی

لازم به ذکر است که گسترش استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات در حالت کلی در جهان در حال تغییر و تحول بزرگی می باشد که متخصصان از آن به عنوان عصر تکنولوژی یاد کرده اند. به علاوه امروزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، جای خود را به گونه ای میان بشر و سایر علوم باز کرده که بی‌تردید می‌توان آن را نماد یک تمدن جدید، یا ظهور یک موج تمدنی جدید دانست. جالب است در نظر بگیرید که با جهانی شدن و ظهور فنـاوری اطـلاعات و ارتبـاطات، تاثیر بسیاری در نظام آموزش عالی جهان اعمال شده تا دست از روش های سنتی و قدیمی بر دارند و در بکارگیری تکنولوژی پیش قدم شوند، چرا که استفاده از فناوری اطلاعات حتی در نیاز های اولیه انسان مزیت های متعددی دارد که شامل کاهش هزینه ها، به عنوان وسیله ای در جهت افزایش بهره وری، کارایی، رقابت انگیزی و رشد در همه ی حیطه های فعالیت بشری، می شود. همین موارد موجب شده آموزش دوره مهارت های فروش اینترنتی خدمات گردشگری در مجموعه ای حرفه ای نظیر موسسه آموزش مجازی پارس در اولویت قرار گیرد.


همچنین می‌توان از ارتباطات مطمئن و در دسترس به صورت کارآمد و به عنوان بخشی از ابزار مطرح سازی مشکلات جهانی بهره‌گرفت. ممکن است فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی به تنهایی موجب نشود تا گرسنه‌ ها سیر شوند تا در حالت کلی فقر ریشه  کن شود. اما می تواند موانع را از سر راه برداشته و بخش های اقتصادی و سیاسی جوامع را به حرکت در آورد.  در ضمن فناوری اطلاعات و ارتباطات باعث شده تا تولید، تنوع و توزیع کارآمد محصولات کشاورزی بیش از قبل گسترش یابد و مردم بتوانند با مهارت های الکترونیکی به پیشرفت های بی شماری برسند. یکی دیگر از دلایلی که این علم اهمیت یافته، عرضه خدمات اولیه بهداشتی به افراد بسیار نیازمند مناطق محروم از تسهیلات بهداشتی است که موجب شده بیماری ها به مقدار بسیاری کاهش یابد و حتی از بین برود. در کنار این موارد دسترسی به فناوری اطلاعات به آموزگاران این امکان داده می شود که دانش خود را به دور افتاده ‌ترین نقاط این سیاره برسانند. همچنین استفاده از ارتباطات می تواند نظام میان شرکت های کوچک را تقویت کرده و بهبود ببخشد و بخش عمده بازارهای داخلی و جهانی را به هم پیوند بزند. صنعت گردشگری نیز با وارد شدن به علم فناوری اطلاعات توسعه و ارتقا پیدا کرده که در بخش های بعدی بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

 

مزایای گردشگری الکترونیکی 

 

همان طور که قابل مشاهده است امروزه صنعت گردشگري به يكي از شكوفا ترين و برجسته ترین صنعت های موجود در جهان تبدیل شده و کم و بیش ممکن است جای سایر منابع را در جهان بگیرد. چرا که آمارها رشد سريع و توسعه پوياي گردشگري جهاني را نشان مي دهد و دلیل اصلی آن سفر کردن و علاقه مردم به بازدید کردن از اقصی نقاط جهان به منطور زدودن دل مردگی ها و آلودگی های شهری است. نکته ای که قابل توجه می باشد افزایش چند درصدی تعداد گردشگران از سال 2006 تا 2020 است. از طرفي نفوذ و گسترش فناوري اطلاعات و ارتباطات،  جهان پهناور اطراف ما را به صورت دهكده جهاني به وضوح نشان می دهد مکانی كه زندگي در آن و خلق موقعيت ها و فرصت هاي جديد، نيازمند آگاهي و همراهي با اين موج فناوري هاي نوين است و بديهي است كه تنها با مقدار کمی سهل انگاری فرصت ها به دیگران واگذار خواهد شد.


لازم به ذکر است که يكي از مهمترين كاربردهاي فناوري اطلاعات و ارتباطات، صنعت گردشگري به شمار می رود و به دليل نقش و اهميتي كه صنعت گردشگري مي تواند در ابعاد مختلف از جمله ايجاد درآمدهاي ارزي و افزايش توليد ناخالص داخلي، منبع درآمد براي دولت، منبع ايجاد اشتغال و بهبود خدمات اجتماعي داشته باشد، موجب شده تا گردشگری الکترونیکی به میان آید. از این جهت بكارگيري فناوري هاي نوين ارتباطي و اطلاعاتي به منظور توسعه صنعت گردشگري، گردشگري الكترونيكي e-tourism نامیده می شود.

 

گردشگري الكترونيكي e-tourism چیست؟

 

همان طور که در بخش های قبلی به اهمیت علم فناوری اطلاعات در صنعت گردشگری پرداخته شد، در این بخش به تعریف گردشگري الكترونيكي خواهیم پرداخت، جالب است بدانید که امكان ارايه اطلاعات دقيق و به روز و همچنين ارايه خدمات نوين به كاربران و گردشگران در این بخش که با فناوری اطلاعات همراه است داده می شود. لذا اين تسهيلات مي تواند به توریستان کمک کند که قبل از عملي كردن تصميم سفر به نقطه اي خاص، به صورت مجازي و از طريق ابزار هاي وب وارد محل مورد نظر شده و با مطالعه و مشاهده اطلاعات قرار داده شده، تصمیم قطعی خود را بگیرند.

 

معرفی سازمان جهانی گردشگری 

 

در کنار تمامی این اطلاعات تنها سازمانی که تصمیم گیرنده اصلی این بحث هاست، سازمان جهانی گردشگری می باشد که بهترین سازمان بین المللی مرتبط با سفر و گردشگری در جهان محسوب می شود.  لازم به ذکر است که این سازمان در جهت توسعه گردشگری در سراسر جهان فعالیت می کند و هر ساله گزارشی از تحقیقات و آمارهای خود را در اختیار عموم مردم قرار می دهد. همان طور که می دانید معرفی این سازمان یکی از بخش های مهم این دوره است که اخذ مدرک دوره مهارت های فروش اینترنتی خدمات گردشگری را برای متقاضیان به امری حیاتی تبدیل کرده است. همچنین خالی از لطف نیست که بدانید این سازمان یکی از آژانس های رسمی سازمان ملل متحد می باشد که مقر آن در شهر مادرید اسپانیا قرار گرفته است. همچنین این سازمان محل گفتگوی کشورها درباره سیاست‌ ها و تجارب عملی آن ها درباره دانش گردشگری می باشد. به علاوه این سازمان نقش مهمی در زمینه توسعه مهارت های فروش اینترنتی خدمات گردشگری دارد. جالب است بدانید که سازمان ذکر شده پس از جنگ جهانی دوم به عنوان اتحادیه بین المللی سازمان های رسمی گردشگری شناسایی شد و فعالیت خود را آغاز نمود. این سازمان بعد باز هم در نام و عنوانش تغییراتی ایجاد شده و به سازمان جهانی گردشگری تبدیل گشت و اولین جلسه عمومی آن در سال 1975  میلادی در مادرید اسپانیا تشکیل شد و فعالیت خود را شروع کرد.

 

وظایف سازمان جهانی گردشگری

 

همان طور که مشخص است سازمان جهانی گردشگری وطیفه هایی در راستای به اجرا در آوردن اهداف توسعه هزاره، کاهش فقر و گسترش توسعه پایدار دارد. همچنین وظیفه اصلی این سازمان سیاست گذاری در حوزه گردشگری بین المللی می باشدو آن نیز در مباحث فنون مرتبط با گردشگری نیز فعالیت می کند. یکی دیگر از مهم ترین و شاخص ترین مسئولیت های سازمان جهانی گردشگری در راستای متقاعد کردن کشورهای عضو از طریق معرفی توریست ‌ها و به حداکثر سود اقتصادی می باشد که گردشگران می‌توانند با خود به همراه بیاورند. لازم به ذکر است که وظایف دیگر سازمان جهانی گردشگری شامل گماردن تاثیرات اجتماعی و فرهنگی ناشی از توسعه گردشگری و همچنین کاهش تاثیرات زیست ‌محیطی و تاثیرات منفی اجتماعی آن ها، برای اجرایی شدن قوانین جهانی اخلاق حرفه‌ای در گردشگری می شود. لذا بهتر است بدانید که تنها کسانی می توانند در این حرفه موفق باشند که گواهینامه دوره مهارت های فروش اینترنتی خدمات گردشگری موسسه آموزش مجازی پارس اخذ کرده باشند.

 

 

اثرات زیست محیطی صنعت گردشگری

 

لازم به ذکر است که رابطه بین گردشگری و محیط زیست رابطه پیچیده ای قلمداد می شود این پدیده فعالیت های بی شماری را در بر دارد که می تواند با عدم آگاهی مسئولین اثرات زیان باری را بر محیط زیست به همراه داشته باشد. مواردی همچون آلودگی آب توسط فاضلاب ها، تولید زباله توسط گردشگران، زیان های زیست محیطی حاصل از تخریب زمین ها و آلودگی هوا و همچنین صوتی ناشی از حرکت هواپیما ها و اتومبیل ها از جمله این اثرات می باشند. همچنین رشد توریسم باعث افزایش میزان تقاضای انرژی و معمولا تخریب محیط زیست را در بردارد. بهم خوردن تعادل اکولوژیکی محیط، تغییر کاربری اراضی به خصوص اراضی کشاورزی، کاهش ارزشهای زیبایی و معماری، از بین رفتن چشم اندازها و توسعه شهری نیز از دیگر عوارض گسترش توریسم محسوب می شوند. لذا بایستی به منظور جلوگیری از انجام این مباحث، مدرک معتبر مهارت های فروش اینترنتی خدمات گردشگری دریافت گردد و آموزش های آن را در اولویت قرار دهند.

برگزارکننده: مرکز آموزش مجازی پارس
ثبت نام و افزودن گواهینامه ها

سرفصل بسته ی آموزشی

به دلیل تطابق با دانش به روز و مورد تایید استانداردهای جهانی، امکان بروز رسانی و تغییر سرفصل ها وجود دارد.

فصل اول :آشنایی اجمالی

 • مقدمه 
 • آشنایی با فناوری اطلاعات و ارتباطات
 •  کاربردهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در صنعت گردشگری 
 • مهم ترین کارکردهای فناوری اطلاعات در گردشگری
 • ١. دستیابی به اطلاعات شفاف و قابل اعتماد .
 •  ۲. افزایش کارایی و بهره وری سازمانها و شرکت های گردشگری 
 •  ٣. کمک در مدیریت بهتر مقاصد گردشگری 
 •  ۴. بازاریابی و فروش بازاریابی الکترونیکی). گردشگری الکترونیک (Electronic Tourism).
 • تعاريف 
 •  مزایای گردشگری الکترونیکی
 • چالش های گردشگری الکترونیک
 • آینده واسطه گران گردشگری الکترونیکی

فصل دوم : مدیریت عملیات و توزیع در گردشگری الکترونیک .

 • پیشینه خطوط هواپیمایی الکترونیک .
 •  رزرو صندلی الکترونیکی
 • طبقه بندی گردشگری بر اساس مکان (مقصد).
 •  گردشگری روستایی
 • گردشگری قومی و عشایری
 • گردشگری شهری
 •  انواع گردشگری شهری 
 • طبقه بندی گردشگری بر اساس وسیله سفر
 • طبقه بندی گردشگری بر اساس انگیزه سفر
 • شاخه های مختلف طبیعت گردی.
 • گردشگری سلامت
 • تاریخچه ی گردشگری سلامت 
 •  زیر شاخه های گردشگری سلامت
 • گردشگری سلامت در جهان
 • انواع اقامتگاه ها
 • رویکردهای اصلی در مطالعات گردشگری

فصل سوم: انواع منابع گردشگری

 •  منابع طبیعی
 • منابع فرهنگی
 • وقایع و رویدادها.
 • منابع فعالیت های گردشگری
 • منابع خدماتی
 • بررسی و ممیزی منابع گردشگری
 • . فهرستی از منابع فعالیتی
 • کیفیت منابع
 • منحصر بودن منابع جذابیت منابع 

فصل چهارم: جاذبه های طلب گردشگری 

 • تعریف جاذبه 
 • انواع جاذبه های گردشگری 
 • جاذبه های طبیعی
 • جاذبه های تجاری 
 • جاذبه های تاریخی
 • . جاذبه های قومی و فرهنگی ۔ جاذبه های پزشکی 
 • رویدادهای خاص
 • پارکها
 • مذهبی 
 • سایر جاذبه های گردشگری
 • ورزش های زمستانی 
 • چشمه های آب گرم معدنی و حمامها و تفرجگاههای ساحلی

فصل پنجم: سیاست گذاری توسعه گردشگری و اهداف سازمانها

 • خط مشی گذاری و برنامه ریزی گردشگری
 • مراحل ارزیابی و خط مشی گذاری گردشگری
 • سازمان ها و انجمن های گردشگری .
 • معرفی سازمان ها و نهادهای مرتبط با گردشگری
 • سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری (ایکائو) شورای جهانی سفر و گردشگری
 • انجمن بین المللی حمل و نقل هوائی (یاتا) ... اتحادیه بین المللی هتل ها و رستورانها
 • . فدراسیون بین المللی اتحادیه آژانس های مسافرتی
 •  اتحادیه جهانی آموزش حرفه ای جهانگردی 
 • شورای بین المللی موزه ها (ایکوم)
 •   سازمان جهانی گردشگری
 • تاریخچه سازمان جهانی گردشگری
 • سابقه حضور ایران در سازمان جهانی گردشگری..
 • خط مشی سازمان جهانی گردشگری
 • وظایف سازمان جهانی گردشگری 
 • کشورهای عضو در سازمان جهانی گردشگری
 • مهم ترین برنامه های سازمان جهانی گردشگری 
 • . برنامه های عمومی سازمان جهانی گردشگری
 •  ساختار تشکیلاتی سازمان جهانی گردشگری
 • انواع عضویت در سازمان جهانی گردشگری
 •  اقدامات سازمان جهانی گردشگری
 • سازمان های توسعه گردشگری 
 • سازمان سفر بین المللی جوانان 
 • شاخص های گردشگری پایدار و WTO
 •  ظرفیت تحمل
 • شاخص هایی برای توسعه گردشگری پایدار
 •  اهمیت اندازه گیری پایداری در اصول بلاجیو
 •  اصول بلاجيو برای توسعه پایداری
 • نمونه های موفق در توسعه پایدار گردشگری 
 • معرفی سازمان بین المللی گردشگری پایدار 
 • مأموریت
 •  اهداف توسعه پایدار سازمان ملل 
 •  کمپین ۱۰ میلیون زندگی بهتر
 • فعالیت در راستای تأمین معیشت و بهبود زندگی مردم جهان 
 •  حفاظت از مراتع و جنگل ها
 • حفاظت از اقیانوس ها و صخره ها 
 • مدیریت زباله و مصرف آب
 •   احترام به مردم و فرهنگ ها
 • جلوگیری از تغییرات اقلیمی
 • چگونگی موفقیت سازمان بین المللی گردشگری پایدار در اهداف خود 
 • مسئولیت مشترک
 •  برخی مفروضات توسعه ی پایدار گردشگری
 • گزارش سازمان جهانی گردشگری از آخرین وضعیت جهانی توریسم
 •  کشورهای با بیشترین تعداد گردشگر ورودی در سال ۲۰۱۷ 
 • سریع ترین رشد مقصدهای گردشگران در سال 
 • ولخرج ترین گردشگران جهان
 • جایگاه ایران در گزارش ۲۰۱۸
 • چشم انداز آینده

فصل هفتم: اثرات زیست محیطی صنعت گردشگری 

 • اثرات زیست محیطی گردشگری
 • اثرات مثبت گردشگری بر محیط زیست
۷ روز هفته ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.
کلیه حقوق مادی و معنوی برای وب سایت مرکز آموزش مجازی پارس محفوظ است.
طراحی و توسعه با توسط تیم IT در پارس