مشاوره رایگان
تلفن مشاوره
بدون تصویر

همایش اقتصاد مقاومتی

مدیریت، کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی بند یکم سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به یکی از مهم‌ترین عوامل برای رسیدن به نقطه‌ی مطلوب اقتصادی اشاره دارد. آنچه که در این بند آمده است تامین شرایط و فعال‏سازی کلیه امکانات و منابع مالی و سرمایه‏ های انسانی و علمی کشور به منظور توسعه کارآفرینی و به حداکثر رساندن

مدیریت، کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی
بند یکم سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به یکی از مهم‌ترین عوامل برای رسیدن به نقطه‌ی مطلوب اقتصادی اشاره دارد. آنچه که در این بند آمده است تامین شرایط و فعال‏سازی کلیه امکانات و منابع مالی و سرمایه‏ های انسانی و علمی کشور به منظور توسعه کارآفرینی و به حداکثر رساندن مشارکت آحاد جامعه در فعالیت‏های اقتصادی با تسهیل و تشویق همکاری‏های جمعی و تاکید بر ارتقای درآمد و نقش طبقات کم‏‌درآمد و متوسط است.

فرهنگ و اقتصاد مقاومتی
مهندسی فرهنگ اقتصاد مقاومتی به معنای مدیریت افکارسازی جامعه به گونه ای است که بتواند نسبت تعادلی و تکاملی را میان عوامل و متغیرهای تشکیل دهنده اقتصاد مقاومتی شکل دهد. در این جا برخلاف مهندسی فرهنگی، خود فرهنگ به عنوان یک موضوع قابل مدیریت در دستور کار قرار می گیرد تا چنین رویکرد فرهنگی در جامعه برای رسیدن به هدفی چون اقتصاد مقاومتی پدید آید.

مبانی نظری در اقتصاد مقاومتی
چارچوب نظری اقتصاد مقاومتی:
اقتصاد مقاومتی زمانی مطرح می‌گردد که کشوری در شرایط جنگی یا در شرایط تحریم اقتصادی قرار گرفته باشد. آثار مخرب این موضوع بر اقتصاد از 3 جهت قابل بررسی است:
1. کاهش صادرات نفت و به تبع آن، کاهش درآمدهای دولت.
2. محدودیت واردات کالا که آثار آن کمبود عرضه و افزایش قیمت است.
3. استقراض دولت از بانک مرکزی برای رفع کسری بودجه و به تبع آن، افزایش نقدینگی.

براین اساس آموزش مجازی پارس به عنوان حامی با همکاری سایر فعالان این عرصه چهارمین همایش ملی اقتصاد مقاومتی را با رهیافت عزم ملی، مدیریت جهادی، 14 اسفند در محل موسسه آموزش عالی امین فولادشهر برگزار می کند تا با تعامل بین اندیشمندان دانشگاهی و مسئولان به بررسی موضوعاتی همچون طراحی و اجرای الگوی اقتصاد مقاومتی و سبک مدیریت جهادی و اثرات متعامل مدریت جهادی و اقتصاد مقاومتی و نقش آن در ارتقای بهره وری بپردازد.

مشاهده تصویر مربوطه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

در زیر میتوانید مطالب مرتبط با مطلب بالا را مشاهده و پیمایش کنید
درباره ما

آموزش مجازی پارس به عنوان اولین و برترین برند آموزش مجازی کشور برگزارکننده دوره های آموزشی کوتاه مدت به صورت آموزش الکترونیک و غیرحضوری میباشد.

همکاران آموزش مجازی پارس در زیر برخی از همکاران آموزش مجازی پارس را مشاهده می نمایید
آیتم موردنظر به سبد شما اضافه شد.x