مشاوره رایگان
تلفن مشاوره
ویژه-استخدام-250x150
اطلاعات دوره آموزشی
با ثبت نام در این دوره آموزش مجازی موارد زیر را دریافت می کنید.(بدون هزینه اضافی)

 طراحی طلا و جواهرات با رایانه

طراحی طلا و جواهرات با رایانه یک دوره آموزشی بسیار کاربردی و علمی زير گروه شاخه ويژه استخدام در مرکز آموزش مجازی پارس می باشد. علاقه مندان به دوره آموزشی طراحی طلا و جواهرات با رایانه با رایانه پس از ثبت نام در دوره، بسته ی آموزشی دوره آموزش طراحی طلا و جواهرات با رایانه با رایانه  را در درب منزل دريافت می نمایند . پس از مطالعه ی پکیج آموزشی و شرکت در آزمون دوره طراحی طلا و جواهرات با رایانه با رایانه به مرکز، گواهینامه معتبر دوره آموزشی طراحی طلا و جواهرات با رایانه  را به صورت رایگان از مرکز آموزش مجازی پارس دريافت نماييد.

دوره طراحی-طلا-و-جواهرات-با-رایانه با مدرک معتبر

طراحی-طلا-و-جواهرات-با-رایانه

با توجه به رشد روز افزون علم و آموزشهای کوتاه مدت ، مرکز توسعه آموزشهای مجازی پارس با هدف بالا بردن سطح علمی و کمک به تحقق این امر دوره آموزشی را طراحی و در دسترس علاقمندان قرار داده است . در این خصوص و با توجه به اهمیت آموزش  طراحی طلا و جواهرات با رایانه ، این دوره به صورت عمومی و مجازی برگزار می گردد و بسته آموزشی دوره طراحی طلا و جواهرات با رایانه را با توجه به امکانات و نیاز دانشپذیران به صورت پستی و سامانه یادگیری الکترونیکی عرضه می شود.

این دوره نحوه طراحی زیور آلات با نرم افزار Matrix – که در حال حاضر بهترین و قوی ترین نرم افزار طراحی طلا و جواهر در دنیا می باشد – را آموزش می دهد. علاوه براین، تکنیک های جواهرسازی، مخراج کاری و نحوه استفاده و رعایت مسائل فنی در هنگام طراحی نیز توضیح داده شده است. هدف از تالیف این کتاب نشر و انتقال یک تخصص جدید در صنعت طلا و جواهربه طراحان، سازندگان و علاقه مندان طراحی و ساخت طلا و جواهر و همچنین ایجاد یک استاندارد و منبع موثق برای ارتقای سطح کیفی طراحی طلا و جواهر در کشور می باشد. طی دهه ی گذشته تا کنون آموزش طراحی طلا و جواهر با کامپیوتر و رعایت استانداردهای جواهرسازی، قالب سازی، مخراج کاری هم گام با استانداردهای روز دنیا همواره نیاز اصلی طراحان و تولید کنندگان این صنعت در ایران بوده است و نبود تحصیلات آکادمیک، کمبود آموزشگاه های تخصصی، نبود یک منبع آموزشی استاندارد و موثق از عوامل مهم سرعت پایین پیشرفت آن در کشور بوده است.

دوره طراحی-طلا-و-جواهرات-با-رایانه با مدرک معتبر

طراحی-طلا-و-جواهرات-با-رایانه

طراحی کلاسیک  و یا به عبارتی دیگر “طراحی دستی” همواره به عنوان یک تخصص و هنر مهم در ساخت و تولید زیور آلات نقش به سزایی داشته و دارد. همه چیز از یک “طرح” شروع می شود، از یک تجسم و خلاقیت، که می توان ابتدا آن را به صورت دقیق و با ابعاد و اندازه ی مشخص بر روی کاغذ آورد و سپس به دست یک جواهر ساز داد تا آن را به یک مدل فیزیکی قابل لمس تبدیل کند. تا قبل از امکان طراحی با استفاده از کامپیوتر، پروسه ی ساخت یک مدل در بهترین حالت به این سبک بوده است.

در روش دیگر بدون استفاده از قلم و کاغذ و اسکچ دستی، طرح اولیه فقط در ذهن جواهرساز شکل می گرفت به صورت مستقیم با دستان همان شخص ساخته می شد. ولی امروزه اگر شما توانایی ارائه و ترسیم تجسمات خود را بر روی کاغذ ندارید و یا توانایی ساخت یک مدل با ابزار جواهرسازی را به صورت دستی و سنتی ندارید، می توانید با استفاده از کامپیوتر و به صورت مستقیم، طرح خود را به کمک نرم افزار ترسیم و طراحی کرده و سپس با استفاده از دستگاه های تولید، مدل اولیه آن را بسازید.

مهم این نیست که شما توانایی ترسیم بر روی کاغذ یا توانایی کار با ابزار جواهر سازی و یا توانایی طراحی در کامپیوتر را داشته باشید! مهم این است که بتوانید تخیلات و تجسمی که از یک مدل در ذهن خود دارید را به وسیله ی یک ابزار، ارائه دهید و تبدیل به یک اثر کنید. در نتیجه نداشتن توانایی طراحی دستی و یا ناتوانی در استفاده از ابزار آلات جواهر سازی هیچ تأثیری در یاد گیری طراحی طلا و جواهر با رایانه ندارد و در واقع پیش نیاز فراگیری این تخصص نمی باشد. روشن است که داشتن تجربه و توانایی طراحی دستی و یا جواهر سازی کمک زیادی به فراگیری طراحی با رایانه می کند.

دوره طراحی-طلا-و-جواهرات-با-رایانه با مدرک معتبر

طراحی-طلا-و-جواهرات-با-رایانه

همان طور که گفته شد در این کتاب تمام استاندارد ها و نکات فنی جواهر سازی و طراحی به صورت مصور و طبقه بندی شده تالیف شده است تا دانشجو پس از خواندن این کتاب و انجام تمرینات گفته شده، بتواند مدل خود را بدون هیچ اشکالی از نظر طرح و مسائل تکنیکی، طراحی و آماده ی ساخت کند. در دهه ی گذشته، ورود اتوماسیون به صنعت طراحی طلا و جواهر در دنیا و ایران، انقلابی در این حرفه ایجاد کرد و با وارد شدن دستگاه های تولید قالب اولیه، دستگاه های تراش CNC، دستگاه های پرینتر سه بعدی و دستگاه های لیزری نیاز به طراحان کامپیوتری افزایش یافت. افزایش سرعت دستگاه های تولید قالب اولیه از یک دهه ی گذشته تا کنون همراه با پیشرفت علم و تکنولوژی باعث شده همواره نیاز به طراحان طلا و جواهر با کامپیوتر در تمام دنیا و در کشور افزایش یابد. دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های هنری و فنی و مهندسی مرتبط با این تخصص – رشته های طراحی صنعتی، گرافیک، نقاشی، هنر های تجسمی، مجسمه سازی و کامپیوتر – می توانند با سرعت و سهولت بیشتری طراحی طلا و جواهر با رایانه را فرا گیرند و وارد بازار کار و کسب درآمد در این تخصص جدید شوند. این کتاب فقط نحوه کار با یک نرم افزار کامپیوتری را آموزش نمی دهد! بلکه شامل آموزش طراحی طلا و جواهر با رایانه همراه با رعایت دقیق تکنیک های جواهرسازی، قالب سازی و مخراج کاری می باشد. یک طراح طلا و جواهر همواره باید استانداردهای جواهرسازی، قالب سازی، مخراج کاری، ریخته گری را بداند و با تمام پروسه ساخت آشنا باشد تا مدلی که طراحی می کند از نظر ساخت عاری از اشکال فنی باشد. یک طرح بسیار ساده ولی بدون اشکال فنی از نظر ساخت بسیار با ارزش تر است از یک طرح بسیار سنگین و پیچیده با اشکالات فنی و جواهرسازی که غیر قابل ساخت باشد. تمامی دروس و مطالب ارائه شده در این کتاب، اعم از جداول و استانداردهای جواهرسازی و مخراج کاری، حاصل سال ها تجربه و آزمون و خطا برای رسیدن به حداقل های مورد نیاز در اندازه ها و روش های مختلف و در نتیجه طراحی یک مدل بدون اشکال از نظر ساخت، قالب سازی، جواهرسازی، مخراج کاری، ریخته گری می باشد و دستاورد بیش از 10 سال تحقیق و تجربه ی داخلی و بین المللی و تدریس در آموزشگاه ها، دانشگاه ها و موسسات آموزشی مختلف می باشد.

دانشجویان و علاقه مندان برای یاد گیری طراحی طلا و جواهر  به وسیله ی این کتاب باید حداقل های مورد نیاز از نظر علمی، توانایی کار با رایانه و سیستم عامل ویندوز، توانایی کار با اینترنت و توانایی فهم و درک زبان انگلیسی در سطح متوسط را داشته باشند. طراحی طلا و جواهر به وسیله کامپیوتر به شما این اجازه را می دهد تا مدل سه بعدی اولیه را با استفاده از دستگاه های پیشرفته CNC و یا پرینتر های سه بعدی (3D Printer) ساخته و در اختیار کارفرما یا مشتری خود قرار دهید و به مخاطبان این اجازه را می دهید تا مدل طلا یا جواهر سفارشی خود را قبل از ساخت مشاهده کرده و تغییراتی را به لحاظ شکل، سایز، رنگ و متریال اعمال کنند. همچنین امکان ارائه یک عکس مجازی (Render) ازطلا و یا جواهر تمام شده قبل از ساخت از دیگر مزایای طراحی طلا و جواهرات  به کمک رایانه می باشد. چرا که در این صنعت دقت، سرعت و کاهش هزینه های ساخت و تولید، سه فاکتور اساسی محسوب می گردند.

دوره طراحی-طلا-و-جواهرات-با-رایانه با مدرک معتبر

طراحی-طلا-و-جواهرات-با-رایانه

کانال تلگرام

سرفصل ها دستورات و تکنیک های نوشته شده در این کتاب به گونه ای است که ضمن معرفی و آموزش نحوه ی استفاده از دستورات و ابزارهای داخل نرم افزار، تکنیک ها و قلق هایی که فقط با کسب تجربه و صرف زمان زیاد قابل دستیابی می باشد به صورت کامل و دقیق توضیح داده شده است. این تکنیک ها در قالب مثال هایی از مدل های مختلف، به صورت پله به پله و کاملا مصور تدوین شده اند. به دلیل استفاده از رایانه و نرم افزار Matrix که زبان اصلی آن انگلیسی می باشد، سعی شده تمام کلمات و اصطلاحات انگلیسی، ترجمه شود و یا معنی لغوی و یا مترادف آن و یا اصطلاح فارسی رایج در بین طراحان و جواهرسازان ایرانی توضیح داده شود. با این حال به دلیل اینکه نمی توان به ساختار انگلیسی نرم افزار دست برد و آن را نیز ترجمه کرد. ضرورت دانستن کلمات انگلیسی و یا اصطلاحات استفاده شده در ابزارها و دستورات نرم افزار، در برخی موارد طراح باید از کلمات و یا اصطلاحات انگلیسی استفاده کند. به همین دلیل دانستن معانی تمام کلمات و اصطلاحات انگلیسی استفاده شده در نرم افزار، در هنگام طراحی و کار کردن بسیار مهم و ضروری می باشد. به همین خاطر علاوه بر ترجمه و تعریف تمام کلمات و اصطلاحات به کاربرده شده در متن کتاب، می توانید از واژه نامه ی نوشته شده در بخش آخر نیز استفاده کنید. از مزایای اصلی طراحی طلا و جواهر با رایانه می توان به موارد زیر اشاره کرد: – بالا رفتن سرعت، دقت و ظرافت در طراحی و از بین رفتن محدودیت های طراحی و ساخت به صورت سنتی. – توانایی کم کردن وزن کار تا پایین ترین حد ممکن. – افزایش بازدهی و راندمان پرسنل طراحی و تولید. – تعیین وزن دقیق فلز، تعداد و وزن دقیق سنگ های مصرفی قبل از ساخت و محاسبه ی دقیق قیمت تمام شده. – توانایی گرفتن عکس مجازی از مدل طراحی شده، قبل از صرف هزینه های زیاد برای ساخت مدل. – قیمت پایین ابزار و تجهیزات لازم برای طراحی با رایانه در مقایسه با روش های سنتی، کاهش هزینه های تولید. امروزه در تمام دنیا، از شرکت های بسیار بزرگ و رده اول دنیا تا تولید کنندگان کوچک و حتی طراحان خصوصی، طراحی طلا و جواهر با رایانه یکی از اصول و راهکارهای اصلی ساخت و تولید می باشد و برای پیشرفت و توانایی رقابت با طراحان و تولید کنندگان خارجی باید با جدیت و قدرت از این تکنولوژی جدید استفاده کرد.
مشاهده سرفصل های کامل
گواهینامه های رایگان
 • گواهینامه پایان دوره فارسی از مرکز توسعه آموزش مجازی پارس
 • گواهینامه پایان دوره لاتین از مرکز توسعه آموزش مجازی پارس
گواهینامه های قابل درخواست
 • گواهینامه TNRS آمریکا با استعلام بین المللی
 • گواهینامه TNRS VIP آمریکا با استعلام بین المللی
 • گواهینامه OXFORD CERTIFICATE انگلستان با استعلام بین المللی
 • گواهینامه TUV آلمان با استعلام بین المللی
 • گواهینامه EQS انگلستان با استعلام بین المللی
 • گواهینامه IQS انگلستان با استعلام بین المللی
 • گواهینامه ANCCP ایتالیا با استعلام بین المللی
 • گواهینامه TCKIT VIP آلمان با استعلام آلمان
 • گواهینامه بین المللی از آکادمی QMS استرالیا
 • گواهینامه بین المللی از آکادمی Tckit آلمان
 • گواهینامه بین المللی از آکادمی QAL انگلستان
 • گواهینامه بین المللی از INO Certification Of ART کانادا
 • گواهینامه بین المللی از آکادمی SwissCert سوییس
 • گواهینامه بین المللی از  کانادا
 • گواهینامه بین المللی  از آکادمی EIQ انگلستان
 • گواهینامه بین المللی از آکادمی  BRS(معتبر)
 • گواهینامه بین المللی از آکادمی DNV اتریش
 • گواهینامه بین المللی از آکادمی eQual استرالیا
 • گواهینامه بین المللی از آکادمی BQC یونان
 • گواهینامه بین المللی Europe CIP مورد تایید اتحادیه اروپا
ثبت نام کنید
ثبت نام در (دوره آموزشی طراحی طلا و جواهرات با رایانه-2) قیمت: 345000 تومان افزودن به سبد
آیا به ترجمه رسمی گواهینامه مرکز پارس با مهر وزارت امور خارجه نیاز دارید؟افزودن به سبد
آیا به گواهینامه بین المللی نیاز دارید؟افزودن به سبد
افزودن به سبد
دوره های آموزشی مرتبط در زیر میتوانید دوره های آموزشی مرتبط با دوره بالا را مشاهده و پیمایش کنید
درباره ما

آموزش مجازی پارس به عنوان اولین و برترین برند آموزش مجازی کشور برگزارکننده دوره های آموزشی کوتاه مدت به صورت آموزش الکترونیک و غیرحضوری میباشد.

همکاران آموزش مجازی پارس در زیر برخی از همکاران آموزش مجازی پارس را مشاهده می نمایید
آیتم موردنظر به سبد شما اضافه شد.x